Remis RKS Radomsko z Polonią Piotrków

Remis RKS Radomsko z Polonią Piotrków

W derbowym pojedynku RKS Radomsko zremisował na własnym stadionie z Polonią Piotrków Trybunalski 2:2 (0:1). Spotkanie w ramach 17. kolejki IV ligi, rozegrano w sobotę 5 listopada.

Polonia Piotrków Trybunalski, to zespół, który jest w czołówce czwartoligowych rozgrywek Po 16. kolejkach, piotrkowianie z 34 punktami zajmowali wysokie trzecie miejsce w tabeli. W Polonii gra także bramkostrzelny Adrian Malicki, mający na koncie 12 trafień. Radomszczanie w ostatnich dwóch kolejkach zanotowali wygrane: z Borutą Zgierz (2:0) i Stalą Niewiadów (5:0).

Przed meczem kibice, którzy przyszli na mecz minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego w nocy z 3 na 4 listopada, Igora Sypniewskiego, który w RKS grał w sezonie 2001/2002.

W pierwszej części gry to goście zdobyli bramkę. W 27 min. celnym strzałem popisał się kapitan Polonii Mateusz Jakubiak i umieścił piłkę w bramce gospodarzy. W drużynie RKS groźnej kontuzji głowy nabawił się Wiktor Śmigielski. Przez długi czas zawodnik był opatrywany poza boiskiem. Uraz okazał się na tyle groźny, że został przewieziony do szpitala. W jego miejsce na boisko wszedł Kacper Kokoszczyk.

W drugiej połowie bramkę wyrównującą strzela Jakub Załucki (62. min.). Kolejna bramka została zdobyta przez wspomnianego wyżej Adriana Malickiego z Polonii (65. min.) i zrobiło się 1:2 dla gości. Zawodnicy RKS musieli gonić wynik. Udało się zdobyć bramkę na 2:2 w doliczonym czasie gry w 93. min. i uratować tym samym chociaż jeden punkt. A gola zdobył Bartłomiej Bezulski.

RKS Radomsko: D. Niźnik – J. Załucki, I. Górniak, K. Białas, Sz. Kożecki, J. Molis, W. Śmigielski, B. Machaj, K. Kolasa, M. Włodarek, D. Domaniecki
Polonia Piotrków: J. Kłys – A. Gambka, M. Jakubiak, O. Pióro, A. Malicki, M. Brodecki, A. Raszewski, D. Nowaczyk, M. Mielczarski, D. Przybysz, W. Jagodziński

W następnej kolejce (12 listopada o godz. 13.00) RKS Radomsko zagra na wyjeździe z wiceliderem GKS Bełchatów. Kibice tego klubu zaznaczyli swoją obecność przed stadionem na chwilę przed meczem RKS z Polonią Tryb. Interweniować musiała policja.

Więcej o:
rks rks radomsko sparing rks radomsko kibice rks kibice rks radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE