Rekrutacja rozpoczyna się rozmową wolontariusza z liderem

Rekrutacja rozpoczyna się rozmową wolontariusza z liderem Fot. M. Kołaczkowski

Rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszek i wolontariuszy do Szlachetnej Paczki. W tym roku poszukiwanych jest 9,5 tys. wolontariuszy ze wszystkich województw Polski. Szlachetna Paczka pomaga tysiącom rodzin już od prawie dwudziestu lat.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej projektu, celem wolontariuszy jest mądra pomoc – taka, która pozwoli rodzinom na wyrwanie się z biedy, a nie uzależniać je od pomocy innych ludzi. 

Jakimi cechami powinien wyróżniać się wolontariusz?

- Powinien być otwarty, wyrozumiały, kontaktowy i mieć dużą wrażliwość. Potrzebna jest też silna psychika, bo te historie bywają naprawdę szokujące. Czasami trzeba być twardym na zewnątrz, ale miękkim na zewnątrz - komentuje w rozmowie na portalu Radomsko24.pl, Kamil Głąb, koordynator Szlachetnej Paczki w Radomsku. 

Wolontariusze przechodzą jakieś szkolenie?

- Oczywiście. Proces rekrutacji rozpoczyna się rozmową potencjalnego wolontariusza z liderem rejonu. Lider wyjaśnia, na czym będzie polegał wolontariat i daje kandydatowi kilka dni na przemyślenie, czy na pewno chce zostać wolontariuszem. Jeśli tak, lider kierują go na wdrożenie. Na takim wdrożeniu wolontariusz dowiaduje się dokładnie, jak będzie wyglądała jego praca, jak powinien rozmawiać z rodziną czy też na co powinien zwracać uwagę. Po wdrożeniu kandydat przechodzi test – dopiero gdy go zda, staje się pełnoprawnym wolontariuszem – dodaje gość portalu Radomsko24.pl 

Premierowa rozmowa z Kamilem Głąbem w środę 19 lipca o godzinie 19.45 na portalu Radomsko24.pl. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube

Więcej o:
w temacie irek staszczyk kamil głąb
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE