Radomsko, Łódzkie 18.2o Sobota, 24 Sierpnia 2019

Rekordowa zbiórka elektroodpadów w zamian za drzewko

Miasto
Beata Januszewska

Przeprowadzona w ostatnich dniach zbiórka elektroodpadów w zamian za sadzonkę przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej okazała się rekordowa. Zebrano 6 ton śmieci.

Akcja przeprowadzona była na terenie gmin Radomsko i Masłowice oraz w Radomsku. Mieszkańcy za przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymali sadzonkę buka, świerka lub sosny, które ufundowało Nadleśnictwo Radomsko. Ilość zebranych odpadów zaskoczyła nie tylko PGK, ale również ich wieloletniego partnera w zbiórce i zagospodarowaniu elektroodpadów - firmę Remondis Electrorecycling.

Dla przypomnienia dodamy, że w czasie ubiegłorocznej akcji prowadzonej wyłącznie w Radomsku zebraliśmy 1 700 kg zużytego elektrosprzętu. W tym roku zebraliśmy łącznie ponad 6 000 kg (z miasta Radomska 4 000 kg, z gminy Radomsko 1 120 kg natomiast z terenu gminy Masłowice 1 400 kg). Można więc śmiało powiedzieć, że tegoroczna organizowana po raz czwarty akcja zakończyła się pełnym sukcesem, a świadomość ekologiczna radomszczan i mieszkańców okolicznych gmin rośnie z roku na rok.

- czytamy na stronie PGK.

komentarze