Refundacja dla in vitro. Platforma Obywatelska zbiera podpisy w Radomsku

Refundacja dla in vitro. Platforma Obywatelska zbiera podpisy w Radomsku Fot. PO Radomsko

Zgodnie z zapowiedziami członkowie Platformy Obywatelskiej w Radomsku zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o finansowaniu z budżetu państwa zabiegów in vitro. W niedzielę 27 listopada akcję zbierania zorganizowano okolicy placu targowego. Odzew jest spory.

W ocenie inicjatorów obywatelskiego projektu ustawy o dofinansowaniu in vitro z budżetu państwa, dostęp do tej metody zapłodnienia powinni mieć wszyscy obywatele, bez względu na miejsce zamieszkania.

- Obywatelski projekt finansowania procedury In Vitro z budżetu państwa to nadzieja. Nadzieja dla trzech milionów Polek i Polaków na realizację najważniejszego z marzeń, na dom pełen roześmianych dzieci i spełnionych rodziców. To nadzieja na szczęście - mówią w PO. 

Podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o finansowaniu z budżetu państwa zabiegów in vitro zbierane będą przez trzy miesiące. Potrzebnych jest 100 tys. podpisów.

W Radomsku podpisy zbierane będą m.in. na miejskim targowisku, przy obiektach handlowych oraz w biurze Platformy Obywatelskiej przy ul. Przedborskiej. Wykaz miejsc będzie publikowany w mediach społecznościowych Platformy Obywatelskiej oraz radnych PO.

Podczas niedzielnej akcji zebrano ponad 100 podpisów

Więcej o:
radomsko in vitro zbieranie podpisów dofinansowanie in vitro platforma obywatelska obywatelski projekt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE