Realna propozycja czy marzenie ściętej głowy?

Realna propozycja czy marzenie ściętej głowy? Fot. Z. Kołaczkowski

Arkadiusz Ciach radny powiatowy (Nowa Lewica) oraz radny miejski Jacek Gębicz (Wspólny Samorząd) zwrócili się do prezydenta Radomska z wnioskiem o podjęcie stosownych działań mających na celu nadanie nazwy łącznikowi pomiędzy ulicami Górnickiego i Witosa. Pomysłodawcy proponują, aby tej ulicy nadać nazwę Rowerowa.

- Nazwa ta wpisywałaby się w nieoznaczony, ale funkcjonujący szlak rowerowy, potocznie nazywany „szlak rowerowy do początków źródeł rzeki Radomki” – komentuje w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Arkadiusz Ciach. Radni wniosek złożyli już w urzędzie miasta. Teraz czekają na odpowiedź.

To jednak nie wszystko, czym w najbliższym czasie chce zawrócić głowę radny Ciach prezydentowi Jarosławowi Ferencowi. Druga propozycja będzie chyba twardym orzechem do zgryzienia włodarza miasta.

Arkadiusz Ciach z grupą radnych zamierza wystąpić do prezydenta Radomska, aby ten na podstawie ustawy o samorządzie gminnym zwolnił mieszkańców Radomska od płacenia podatków między innymi za powierzchnię gruntów, budowli i budynków mieszkalnych lub ich części z wyjątkiem zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

- To nie jest żadną innowacją czy rewolucją. Z powodzeniem uchwała taka jest realizowana w gminie Masłowice. My proponujemy, aby u nas obowiązywała od 1 lipca 2023 - tłumaczy Arkadiusz Ciach.

W poniedziałek 31 stycznia gościem portalu Radomsko24.pl będzie Arkadiusz Ciach, radny Rady Powiatu Radomszczańskiego (Nowa Lewica). Początek rozmowy o 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk arkadiusz ciach
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE