RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla obwodnicy Radomska!

RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla obwodnicy Radomska! Fot. Kuba Maszczyk

To dobra informacja dla mieszkańców Radomska. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi wydał 13 marca 2020 r. decyzję środowiskową w sprawie rozbudowy Drogi Krajowej nr 91 oraz budowy czterech obwodnic: Radomska, Kamieńska, Srocka i Rozprzy.

Decyzja środowiskowa nie jest jeszcze prawomocna, a to oznacza, że mogą wpłynąć odwołania. Jak jednak zapewniała w lutym, poseł Anna Milczanowska, jeśli będą podejmowane próby zablokowania tej inwestycji lub wydłużenia procedur, podejmie działania zmierzające do wydania rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji.

- Mam nadzieję, że nie będą wpływać zaskarżenia tej decyzji oraz odwołnia od niej. Jeżeli takowe będą, będziemy wspólnie próbowali sobie poradzić z Generalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska, by wydał rygor natychmiastowej wykonalności, żeby móc przystąpić do dalszych prac – podkreślała poseł Anna Milczanowska podczas konferencji, zorganizowanej 10 lutego 2020 r.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wybrał wariant 5, który był preferowany przez inwestora.

„Początkowy odcinek projektowanej obwodnicy prowadzony jest dwoma łukami przez pola miasta Radomska przebiegając pomiędzy zabudową mieszkalną a cmentarzem. Dalej projektowana obwodnica przebiega wiaduktem nad ulicą Wymysłowską i krzyżuje się z drogą powiatową 3952E (ul. Piłsudskiego). Na dalszym odcinku droga prowadzona jest skrajem lasu kierując się w stronę południową (…). Końcowy odcinek prowadzony jest łukiem, który przebiega przez las” - czytamy w dokumencie wydanym przez RDOŚ.

Projektowana obwodnica biegnąca w stronę drogi krajowej nr 91 krzyżuje się z nią pod kątem 90 stopni. W tym miejscu planowana jest budowa ronda.

Wydanie decyzji środowiskowej (po jej uprawomocnieniu lub wydaniu rygoru natychmiastowej wykonalności) oznacza, że będą mogły się rozpocząć dalsze prace związane z budową obwodnicy, m.in. przystąpienie do procedury przetargowej.

Obwodnica Radomska o długości ponad 11 kilometrów ma powstać do 2025 roku. Jej przebieg wyznaczono przez dzielnicę Wymysłówek.

Więcej o:
obwodnica radomsa rdoś decyzja środowiskowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE