Razem dla Radomska prezentuje program wyborczy

Razem dla Radomska prezentuje program wyborczy

W hotelu Zameczek, 27 września Stowarzyszenie Razem dla Radomska zorganizowało swoją konwencję wyborczą.

Konwencja wyborcza rozpoczęła się od wystąpienia prezydenta Jarosława Ferenca, który jednocześnie ubiega się o reelekcję.

- Chcemy na 100% pracy, chcemy na 100% współpracy. Zero politycznych sporów. Tylko zgoda buduje, a  chcemy budować dobre Radomsko – mówił otwierając konwencję Jarosław Ferenc, nawiązując jednocześnie do swojego hasła wyborczego „Zmiany na 100%.

Jarosław Ferenc przypomniał także co udało mu się dokonać przez niepełną 2,5-letnią kadencję. Wymienił tutaj m.in. wprowadzenie darmowych biletów dla dzieci i młodzieży, opracowanie dokumentacji na renaturalizację Radomki, remonty dróg, zakup autobusów.

Późnej przyszedł czas na przedstawienie programu wyborczego. Ten opiera się na trzech filarach.

Pierwszy filar to lepsze miejsca pracy. Jarosław Ferenc zakłada stworzenie ulg podatkowych dla pracodawców, którzy podniosą wynagrodzenia w ciągu roku o 10%. Ponadto obecny prezydent chce stworzyć certyfikat „Zaufanego pracodawcy”. W tym filarze, program wyborczy zakłada stworzenie nowych miejsc pod inwestycje m.in. w centrum Radomska.

Drugi filar to inwestycje w trzech obszarach. Tutaj Jarosław Ferenc wymienia inwestycje w sieć drogową na terenie Radomska. Prezydent chce, aby w końcu remontu doczekała się ulica św. Rozalii, a także dokończona została obwodnica Radomska. Program tego obszaru przewiduje także zakup kolejnych, nowych autobusów, w tym elektrycznych, a także budowę centrum rekreacji z basenem przy ul. Starowiejskiej i halę z krytym lodowiskiem. Prezydent zakłada także zagospodarowanie zalewu na Wymysłówku.

Ostatni filar to filar społeczny. Jarosław Ferenc w swoim programie proponuje stworzenie warunków do budowy mieszkań, dla młodych ludzi, którzy chcą wiązać swoją przyszłość z Radomskiem. Prezydent nie wyklucza  skorzystania z rządowego programu Mieszkanie+. Radomsko, zdaniem Jarosława Ferenca, powinno wspierać także rodziny. Ma tu na myśli stworzenie programu „Pracujący rodzic”, wprowadzić dopłaty do miejsc w żłobkach do 75% kosztów utrzymania, a także tworzyć kluby i świetlice dla dzieci. Jedną z ciekawych propozycji jest stworzenie wyprawki dla przedszkolaka. Ten punkt programu zakłada wsparcie dla każdego dziecka, które pierwszy raz pójdzie do przedszkola kwotą 250 zł z budżetu miasta.

Ponadto Jarosław Ferenc proponuje stworzenie dodatkowego filaru poświęconego seniorom. Filar zakłada m.in. zakup czujek dymu dla seniorów czy dowożenie książek do miejsca zamieszkania z miejskiej biblioteki dla osób starszych.

Na konwencji przedstawiono też kandydatów na radnych miejskich i powiatowych

Konwencję uświetniła swoim występem Oliwia Kopiec uczennica PSP nr 7 i trio jazzowe.

Na naszym profilu na Facebooku prowadziliśmy transmisję na żywo z konwencji.

Więcej o:
wybory wybory radomsko wybory 2018 rdr razem dla radomska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE