RAP Radomsko startował w Turnieju Sokolika

RAP Radomsko startował w Turnieju Sokolika

Drużyna ESBANK RAP Radomsko z rocznika 2007, była przez trzy dni (16-18 czerwca) uczestnikiem VII Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni. Turniej uważany jest za najbardziej prestiżowy w kraju dla dzieci w tej kategorii wiekowej.

Na turniej do Starego Sącza zawitały takie zespoły jak AS Roma, FC Liverpool, Hertha Berlin, Feyenoord Rotterdam, Dynamo Kijów, Sparta Praga, Dinamo Zagrzeb i najlepsze kluby z Polski. 32 zespoły przydzielone zostały do 4 grup.

RAP wziął udział w piłkarskiej elicie na zaproszenie organizatora, które otrzymał rok temu na jednym z turniejów eliminacyjnych.

Wyniki ESBANK RAP Radomsko z I dnia turnieju:

Mecze w grupie C:

RAP - Feyenoord Rotterdam (Holandia) 0:2
RAP - Legia Warszawa 5:0 (Wysocki 2, Morawiec, Szczepaniak, Zieliński)
RAP - Dynamo Kijów (Ukraina) 1:0 (Morawiec)
RAP - CSFA Malacky (Słowacja) 0:1
RAP - Olympic Wrocław 2:1 (Wysocki, Morawiec)
RAP - Banik Ostrawa (Czechy) 1:0 (Kowalski)
RAP - Lech Poznań 1:2 (Wysocki)

Po rozegraniu meczów grupowych, RAP zajął 4. miejsce w grupie i w niedzielę rywalizował o miejsca 1 - 4 tzw. Ligi Europy, bowiem do czołówki turnieju wychodziły trzy najlepsze zespoły z każdej grupy.

W niedzielę zespół z Radomska rozegrał trzy mecze w Lidze Europy, z zespołami, który też zajęły 4. miejsca w swoich grupach.

ESBANK RAP Radomsko - Pogoń Szczecin 1:1 (Morawiec)
RAP - Zagłębie Lubin 0:2
RAP - Górnik Zabrze 0:1.

- Chłopcy z RAP Radomsko pokazali się na boisku z bardzo dobrej strony. Byli chwaleni przez trenerów i obserwatorów. Mogli grać przeciwko najlepszym w kraju i zespołami z zagranicy, które uchodzą za wzór szkolenia piłkarskiego. Sposób prowadzenia drużyn w RAP Radomsko, pokazuje, że chłopcy z Radomska nie ustępują najlepszym. Jesteśmy zapraszani na turnieje dla wielu różnych roczników przez zagraniczne i krajowe kluby i organizacje sportowe – mówił po turnieju Krzysztof Kowalski, trener RAP Radomsko.

W Starym Sączu zwycięstwo odniosła Hertha Berlin pokonując w finale Śląsk Wrocław. RAP uplasował się ostatecznie na 16. miejscu.

ESBANK RAP Radomsko reprezentowali:

Szymon Kotliński, Franciszek Błaszczeć, Franciszek Mituła, Filip Kowalski, Jakub Woźniak, Bartosz Szczepaniak, Mikołaj Ciupa, Marcel Stawowski, Bartłomiej Zieliński, Bartłomiej Wysocki, Bartosz Morawiec, Maciej Walada. Trener Krzysztof Kowalski.

Więcej o:
rap radomsko turniej rap akademia piłkarska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE