Ranni i rozbite auto na budowanym odcinku węzła A1. Na szczęście to tylko ćwiczenia

Ranni i rozbite auto na budowanym odcinku węzła A1. Na szczęście to tylko ćwiczenia

Na węźle budowanej autostrady A1, w okolicy firmy Whirpool na strefie przemysłowej w Radomsku, w czwartek rano (8 października) prowadzone były ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze. Te realizowane były przez wykonawców autostrady A1 we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Radomsku oraz Strażą Pożarną w Radomsku.

- Firma Strabag jest sygnatariuszem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w budownictwie. Obecnie między 5 a 11 października jest tzw. Tydzień Bezpieczeństwa, w ramach niego na różnych budowach w Polsce są prowadzone szkolenia, które mają za zadanie utrwalić pewne schematy działania - mówi Krzysztof Janachowski, dyrektor kontraktu firma Strabag.

Symulowany wypadek zakładał, że na węźle budowanej autostrady doszło do zderzenia auta osobowego z koparką. W jego wyniku poszkodowani zostali pasażerowie osobówki.

- Celem tych ćwiczeń było przypomnienie i pokazanie jak należy się zachować do czasu przyjazdu na miejsce zdarzenia służb ratowniczych - tłumaczy Artur Bartosik, oficer prasowy PSP w Radomsku.

- Przede wszystkim przypomnieliśmy o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zadbaniu o własne bezpieczeństwo, sprawdzić co stało się uczestnikom wypadku i jak najwięcej tych informacji przekazać dyspozytorowi - dodaje.

Więcej o:
a1 budowa a1 utrudnienia dk1 autostrada a1 budowa a1 radomsko ćwiczenia A1 straż radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE