Ranking Perspektyw: II LO ponownie najlepsze w powiecie, Mechanik ze srebrną tarczą

Ranking Perspektyw: II LO ponownie najlepsze w powiecie, Mechanik ze srebrną tarczą Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Co roku Fundacja Perspektywy przedstawia ranking najlepszych szkół średnich w kraju. Przy jego układaniu bierze się pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach i wyniki z matur. Najlepszym liceum w naszym powiecie ponownie zostało II LO w Radomsku, natomiast tytuł najlepszego technikum zdobył Mechanik.

II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, zajęło 273 pozycję w rankingu ogólnopolskim i 21 w wojewódzkim. Oznacza to spadek o kolejno 81 i 5 miejsc względem ubiegłego roku, a także utratę złotej tarczy (II LO przysługuje w tym roku srebrna). Wzrost zanotowało natomiast I LO - w rankingu ogólnopolskim awansowało z 705 na 657 miejsce, a w rankingu wojewódzkim z 50 na 48.

W rankingu najlepszych techników znalazły się trzy radomszczańskie technika: ZSP nr 1 (146 pozycja w Polsce i 7 w województwie), ZSE (387 w Polsce i 21 w województwie) oraz ZSE-E (poza piewszą pięćsetką, na 34 miejscu w województwie). Ponadto 57 miejsce zajęło technikum w Dobryszycach. 

Warto zauważyć, że największego skoku dokonało ZSP nr 1 - jeszcze rok temu szkoła plasowała się poza pierwszą pięćsetką w kraju i zajmowała dopiero 52 pozycję w rankingu wojewódzkim, kiedy obecnie jest jednym z najlepszych techników na jego terenie. Na pierwszym miejscu, podobnie jak w latach ubiegłych, znalazło się natomiast Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. W rankingu ogólnokrajowym zajęło ono ponadto 3 pozycję, tuż za warszawskim Technikum Mechatronicznym nr 1 i nowosądeckim Technikum nr 7.

W tym roku żadna z radomszczańskich szkół średnich nie otrzymała tzw. złotej tarczy, czyli wyróżnienia przyznawanego 200 najlepszym liceom i 100 najlepszym technikom w kraju (w zeszłym roku mogło się nią pochwalić tylko II LO). Mechanik i II Liceum otrzymało jednak srebrną tarczę dla szkół z miejsc 201-500 (w przypadku liceów) i 101-300 (dla techników).

Więcej o:
edukacja szkoła liceum technikum perspektywy ranking srebrna tarcza młodzież matura
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE