Randori Radomsko przywozi dziewięć medali

W dniach 26-27 października, zawodnicy Klubu Karate Randori uczestniczyli w 3 turniejach karate zdobywając na nich aż 9 medali.

Dwie najmłodsze zawodniczki klubu: Katarzyna Zamożna i Julia Adamowicz rywalizowały w konkurencji kata i kumite z najlepszymi zawodnikami federacji WKO podczas V Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Katowice ku czci Powstańców Śląskich. Finalnie do Radomska pierwsze miejsce i złoty puchar w kata przywiozła Katarzyna Zamożna.

Na kolejnym turnieju o Grand Prix Beskidów federacji WKB walczyły według pełnych przepisów japońskich doświadczone zawodniczki: Marta Łysik, Zuzanna Pluta, Natalia Dudek, Natalia Gołczyk, Agata Sobieraj oraz Karol Gołczyk.

Po trudnych walkach wszyscy wrócili z pucharami, zajmując kolejno: Marta Łysik - brąz w kata, złoto w kumite, Natalia Dudek - złoto w kumite, Natalia Gołczyk - srebro w kumite, Karol Gołczyk - srebro w kumite, Agata Sobieraj - brąz w kumite, Zuzanna Pluta - brąz w kumite

Natomiast w Częstochowie, na VIII Ogólnopolskim Turnieju Karate Uechi-Ryu wystartowali: Jakub Bareła, Nikodem Styczyński oraz Nikodem Pawlik. Sukces sprzed roku, zdobywając pas mistrzowski powtórzył Nikodem Styczyński który triumfował w swej kategorii – 30kg. Nikodem Pawlik uplasował się na 3. miejscu, zdobywając brązowy medal.

- W tym miejscu należy nadmienić, iż zawodnicy KK Randori aktualnie przygotowują się do udziału w otwartych dla wszystkich organizacji karate kyokushin Mistrzostwach Europy WKB, które tym razem odbędą się w Polsce, w Dębicy, w dn. 23-24 listopada. Dodatkowo, z uwagi na to iż, rywalizacja sportowa będzie rozgrywana według pełnych przepisów japońskich, do udziału w mistrzostwach organizator serdecznie zaprasza wszystkie kluby karate z Radomska, a w szczególności zawodników mających na swoim koncie tytuły Mistrzyni Europy w kumite – mówi sensei Michał Błach.

Więcej o:
randori karate karate radomsko randori radomsko klub karate randori radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE