Ralf - weteran, czeka na dom

Ralf - weteran, czeka na dom

Zapraszamy do oglądania kolejnego odcinka programu z cyklu „Przygarnij mnie” na portalu - Radomsko24.pl. W programie historia Ralfa – weterana, sędziwego sympatycznego kundelka, mieszkańca Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku oraz cenne rady jak przyzwyczaić naszego psa do jazdy w samochodzie.

Wiele psów nie lubi jeździć samochodem. Część z nich boi się samochodu, część cierpi na chorobę lokomocyjną, a inne po prostu źle kojarzą sobie podróż samochodem.

Większości tych problemów można zaradzić przyzwyczajając psa do jazdy. Jak zawsze, gdy chcemy psa do czegoś przyzwyczaić, dobrze jest to zrobić odpowiednio wcześnie.

To znaczy nie dzień przed wyjazdem na wakacje, tylko np. miesiąc przed planowaną podróżą. Są psy, które od razu wskoczą do samochodu i radośnie - pojadą z nami na drugi koniec Polski, są jednak też takie ,które będą potrzebowały sporo czasu, by przyzwyczaić się do jazdy.

- Trzeba pamiętać o tym, by przed podróżą pies trochę się wybiegał, załatwił swoje potrzeby i jeśli chce napił się wody. Ważne jest, by sam moment wsiadania do samochodu był dla psa przyjemny. Jeśli macie małego psa, lub szczeniaka podnieście go delikatnie i delikatnie umieśćcie w samochodzie. Podajcie smakołyk za spokojne siedzenie w samochodzie. Możecie też pobawić się z psem zabawką, żeby poczuł się bezpieczniej. Ważne jest tu, żeby na początku nie były to długie dystanse. 5-15 min. jazdy w zupełności wystarczy - radzi Monika Stelmaszczyk, lekarz weterynarii.

Kolejny odcinek programu „Przygarnij mnie”, w środę 26 maja o godzinie 9.00. Zapraszamy.

Więcej o:
przygarnij mnie schronisko dla zwierząt psy koty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE