Radomsko, Łódzkie 2.7o Piątek, 22 Listopada 2019

Rajd rowerowy RUTW „Wiem Więcej”

Sport i rekreacja
Beata Januszewska

W sobotę, 21 lipca z parkingu pływalni MOSiR wyruszył rajd rowerowy zorganizowany przez Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Trasa rajdu zorganizowana przez Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” będzie prowadzić przez Gidle do Podświerku. Do pokonania przez rowerzystów jest około 20km drogi. Na wyjazd zgłosiły się nie tylko uczestnicy RUTW „Wiem Więcej”, były również osoby z grupy rowerowo.pl. Całej grupie przewodził instruktor  MOSiR, Artur Kwiatkowski.

- W programie jest zwiedzanie dwóch kościołów: bazyliki Gidla z przewodnikiem i Kartuz. Następnie przejeżdżamy do Podświerku i tam mamy zakończenie. Planujemy urządzić sobie quiz wiedzy o zasobach leśnych i tradycyjnie ognisko ze śpiewami. Powrót planujemy około godziny 17-18, również rowerami. Pogoda nam dopisuje, ale na wszelki wypadek mamy kurtki przeciwdeszczowe, żeby nas aura nie zaskoczyła. Także myślę, że będzie to bardzo udana wyprawa.

– powiedziała prezes RUTW "Wiem Więcej", Anna Kapuściarek.

komentarze