Rafał Dębski złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Miasta w Radomsku

Rafał Dębski złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Miasta w Radomsku. Uchwałę w tej sprawie podejmą radni podczas sesji nadzwyczajnej, zwołanej w trybie stacjonarnym na środę, 19 maja 2021 r.

Rezygnacja Rafała Dębskiego (Koalicja Obywatelska) z funkcji przewodniczącego Rady Miasta to pokłosie zawiązanej w minionym tygodniu nowej miejsko-powiatowej koalicji Prawa i Sprawiedliwości oraz stowarzyszeń Razem dla Radomska i Wspólnego Samorządu.

Jeszcze w piątek (14 maja) w rozmowie z portalem Radomsko24.pl, Rafał Dębski zastanawiał się, czy zwołać sesję podczas której zostanie odwołany. Mowa o sesji w trybie stacjonarnym, bo tylko podczas takich obrad możliwe jest przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania przewodniczącego. Przypomniał, że to m.in. radni Prawa i Sprawiedliwości wnioskowali, by do czasu zakończenia pandemii, sesje i komisje Rady Miasta przeprowadzane były w trybie zdalnym. Podjął jednak decyzję, że sesję w trybie stacjonarnym zwoła. Dzień przed wyznaczonym jej terminem złożył w Biurze Podawczym Urzędu Miasta rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Miasta.

- Otrzymałem informację z magistratu, że Miasto jest w stanie wydać z budżetu 6 tys. złotych za przeprowadzenie sesji w trybie zdalnym. Ja nie będę doprowadzał do takiej sytuacji, że mieszkańcy Radomska będą ponosili koszty nowej koalicji. Uważam, że te 6 tys. złotych prezydent powinien przekazać na jakąś organizację pożytku publicznego – powiedział Rafał Dębski.

Wraz z Rafałem Dębskim rezygnację złożyli wszyscy przewodniczący komisji Rady Miasta, reprezentujący Koalicję Obywatelską.

- Rozumiemy zmianę koalicji. Jedyną rzeczą, która nas zaskakuje, to jest postawa prezydenta Jarosława Ferenca. Mamy świadomość, że osoba ta wygrała wybory głosami ludzi, którzy głosowali na Jarosława Ferenca po to, by w Radomsku nie rządził prezydent z PiS. Teraz Jarosław Ferenc, z prezydenta, który wygrał wybory z wujkiem prezydenta Andrzeja Dudy, staje się prezydentem Prawa i Sprawiedliwości. To jest dla nas smutne – stwierdził radny Łukasz Więcek.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko rada miasta radomsko rafał dębski rezygnacja przewodniczący rady miasta nowa koalicja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE