Rafał Dębski: W sierpniu ruszy przebudowa ul. Narutowicza. A przetarg na kanalizację został dopiero ogłoszony

Fot. Wojciech Bojdo

Członkowie Koalicji Obywatelskiej z Radomska podczas konferencji prasowej poinformowali, że prawdopodobnie jeszcze w sierpniu rozpocznie się realizowana przez GDDKiA przebudowa ul. Narutowicza. I to jest dobra wiadomość. Zła – co podkreślają samorządowcy, jest taka, że Urząd Miasta dopiero niedawno ogłosił przetarg na budowę kanalizacji w tej części miasta. To zadanie powinno być realizowane równolegle z pracami wykonywanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Radny Rady Miejskiej w Radomsku Rafał Dębski poinformował, że jest już zezwolenie na realizację przebudowy ul. Narutowicza (od ulicy Wincentego Witosa do ronda przy Bloku Dobryszyce).

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za 11 mln zł wybuduje chodnik, ścieżkę rowerową, zjazdy do posesji oraz zatoki autobusowe. Radny podkreśla, że jest to inwestycja na którą od dawna czekali wszyscy mieszkańcy tej części miasta. Ruszy prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.

- O to zadanie zabiegałem wiele lat. Podobnie jak inni radni, m.in. Jacek Gębicz. Udało się to dopiero w tej kadencji, dzięki nawiązaniu kontaktu z osobą, która pochyliła się nad tym problemem. Tą osobą jest Tomasz Żuchowski (Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad – dop. aut.). Udało mu się zabezpieczyć w budżecie państwa kwotę 11 mln złotych – mówi radny Rafał Dębski.

Radny zauważa, że dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo, szczególnie dzieci uczęszczających do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. To za sprawą budowy chodnika.

I na tym – co podkreśla radny, dobre informacje się kończą.

- Jest jedna sprawa, której nie udało się załatwić. Ale za to odpowiada Urząd Miasta i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Mianowice, budowa kanalizacji na tym odcinku drogi – zauważa Rafał Dębski.

- Miasto nie wyrobiło się z przetargiem na budowę kanalizacji. To może opóźnić realizację inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Radny Dębski mówił, że już w sierpniu mogą ruszyć prace, a Miasto dopiero ogłosiło przetarg na budowę kanalizacji. Jeśli uda się go rozstrzygnąć, to prace rozpoczną się szybko. A jeśli nie, to możemy mieć kłopot. Może to wpłynąć na szybkość realizacji inwestycji przez GDDKiA, co jest bardzo złą informacją dla mieszkańców. Dużym błędem jest to, że miasto nie ma jeszcze wykonawcy budowy kanalizacji, bo już by mogło wspólnie z GDDKiA przystąpić do realizacji tej inwestycji – dodaje radny Łukasz Więcek.

Szefowa PO w powiecie radomszczańskim - Magdalena Spólnicka mówi, że przebudowa ulicy Narutowicza dojdzie do skutku tylko dzięki determinacji m.in. Rafała Dębskiego.

- Uczciwa, odpowiedzialna praca na rzecz miasta i jego mieszkańców to nie rozdawanie tabliczek na konferencjach prasowych, nie briefingi z prasą, na których ogłasza się wielkie plany, za którymi nic nie idzie. To syzyfowa praca bez blasku fleszy, która przynosi efekty. Myślę, że wszyscy mieszkańcy ulicy Narutowicza mogą złożyć podziękowania na ręce Rafała Dębskiego. Mam nadzieję, że takie działania jak te Rafała Dębskiego będą owocowały podobnymi działaniami ze strony władz miasta i że w końcu na deklaracjach i tabliczkach się nie skończy, bo to nie o autopromocję chodzi, a o pracę i służbę na rzecz miasta i mieszkańców – stwierdziła Magdalena Spólnicka.

Przy okazji konferencji prasowej, radny Łukasz Więcek skierował za pośrednictwem mediów pytanie do prezydenta Radomska – Jarosława Ferenca oraz poseł Anny Milczanowskiej, kiedy zostanie wybudowana obwodnica Radomska.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko koalicja obywatelska rafał dębski ulica narutowicza inwestycja przebudowa remont gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE