Rafał Dębski do prezydenta Jarosława Ferenca: kiedy zacznie pan wykonywać swoje obowiązki?

Rafał Dębski do prezydenta Jarosława Ferenca: kiedy zacznie pan wykonywać swoje obowiązki? Fot. Z Facebooka Rafała Dębskiego

Rafał Dębski, radny Rady Miejskiej w Radomsku (PO) regularnie na swoim Facebooku publikuje krótkie wideo, na których pokazuje to, co powinno należeć do obowiązków prezydenta miasta i podległych mu służb. Najnowszy filmik jest ze skrzyżowania ulic Górnickiego i Batalionów Chłopskich. Co tam zastał radny?

- Nie jestem tu bez powodu i nieprzypadkowo. W ubiegłym roku, po tym jak droga została wyremontowana na wniosek mieszkańców miasta Radomska, ja zwróciłem się do prezydenta o wpisanie wykoszenie poboczy na stałe do harmonogramu prac – mówi radny Dębski.

Na pokazanym wideo widać, że pobocza nie są wykoszone, na co zwraca uwagę radny.

- Jak widać ten wniosek nie jest przez prezydenta wykonywany. Ja przypomnę, że jesteśmy organem uchwałodawczym. Jako Rada Miejska w Radomsku, jak radny mam prawo oczekiwać, a nawet obowiązek oczekiwać od pana prezydenta, wywiązywania się przez niego z obowiązków wynikających z ustawy o samorządzie gminnym – podkreśla Rafał Dębski.

Radny Rafał Dębski zadaje też publicznie pytanie:

Kiedy w końcu zacznie wykonywać pan swoje obowiązki w sposób rzetelny i doprowadzi pan, a w zasadzie pana służby do tego, aby ta droga był drogą bezpieczną? Aby na tej drodze mimo, że nie ma bezpiecznego pobocza, to pobocze było wykoszone po to piesi mogli się bezpiecznie poruszać. Jest tu naprawdę niebezpiecznie.

Radny zaznacza, że do miesiąca nie może się doprosić, aby pobocze zostało wykoszone. Dodaje, że taki stan nie jest tylko w dzielnicy Bartodzieje, jest też tak na Miłaczkach i wielu innych na terenie miasta Radomska.

Więcej o:
rafał dębski interwencja koalicja obywatelska platforma obywatelska batalionów chłopskich
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE