Rady i porady: kleszcze atakują

Rady i porady: kleszcze atakują

W środę, 24 marca zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu „Przygarnij mnie”. To program portalu Radomsko24.pl, realizowany we współpracy z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Radomsku. W każdym odcinku prezentujemy podopiecznych schroniska chcąc znaleźć dla nich nowych właścicieli. Monika Stelmaszczyk, lekarz weterynarii współprowadząca program w każdym odcinku udziela cennych rad dla właścicieli psów i kotów. W najbliższym odcinku będzie namawiać, aby zabezpieczyć swoje psy i koty przed kleszczami.

- Kleszcze rozpoczynają poszukiwanie żywicieli wiosną. Niestety łagodna zima sprawiła, że już atakują. Pierwsze sygnały o ugryzionych przez kleszcze psach, już się pojawiły i są już pierwsi pacjenci w gabinetach weterynaryjnych -  przestrzega Monika Stelmaszczyk.

Warto pamiętać!

Kleszcze są nie tylko zagrożeniem dla ludzi, ale i dla zwierząt. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że choroby przenoszone przez te pajęczaki mogą prowadzić nawet do śmierci naszego pupila. Najczęstsze i najbardziej niebezpieczne z nich to:

Babeszjoza: powoduje u zwierząt anemię, uszkodzenia wątroby i nerek, nawet śmierć. Najbardziej charakterystyczne objawy to gorączka, apatia, brak apetytu, zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Emisja kolejnego odcinak „Przygarnij mnie”, w środę 24 marca godzina 10.00, tylko na portalu Radomsko24.pl. Zapraszamy.

Więcej o:
przygarnij mnie schronisko dla bezdomnych zwierząt schronisko radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE