„Radosne Pszczółki” z Kodręba walczą w konkursie „Akademie Przyjaciół Pszczół”

„Radosne Pszczółki” z Kodręba walczą w konkursie „Akademie Przyjaciół Pszczół”

Jeszcze do 15 grudnia uczniowie z województwa łódzkiego mogą zgłębiać tajniki pszczelego świata oraz walczyć o wyposażenie pracowni przyrodniczej. O tym, jak ważną rolę w naszym ekosystemie pełnią pszczoły, wiedzą uczniowie z zespołu „Radosne Pszczółki” z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Kodrębie. Dzieci pod opieką pani Doroty Kołodziejskiej biorą udział w IV edycji niezwykłego konkursu edukacyjnego „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie”, organizowanego w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Dzięki interaktywnej formule programu młodzi uczestnicy z pasją odkrywają wyjątkowy świat pszczół i podejmują działania na rzecz ochrony środowiska. Dzięki wspólnej pracy uczniowie z Kodręba zdobyli już prawie 10 000 punktów i są na pierwszym miejscu w województwie łódzkim!

Cały czas uczniowie z klas IV-VI mogą pójść w ślady „Radosnych Pszczółek” i dołączyć do grona  uczniów z całej Polski, którzy biorą udział w rywalizacji i walczą o atrakcyjne nagrody dla siebie i szkoły. Organizator przygotował dla nich nowoczesną platformę edukacyjną, pełną interaktywnych zadań i scenariuszy lekcyjnych. Uczestnicy mogą sprawdzić swoje siły, wykonując pszczele misje oraz wykazując się umiejętnościami plastycznymi, wokalnymi oraz dziennikarskimi.

Pani Dorota Kołodziejska, nauczycielka z Kodręba oraz opiekunka zespołu, opowiada o przebiegu rywalizacji w łódzkiej szkole:

Rywalizacja i praca grupowa jest bardzo ważna, doskonali umiejętności kluczowe i dobrze przygotowuje do dalszej pracy. Współdziałanie w grupie to ważny element życia w społeczeństwie. Metody interaktywne dodatkowo rozwijają, doskonalą i pozwalają lepiej przyswoić wiedzę. Moi uczniowie bardzo chętnie pracują w akademii. Początki były trudne. Mój zespół jest zróżnicowany wiekowo i dlatego były duże różnice między poszczególnymi uczniami i ich wynikami. Obecnie osiągnęliśmy już dobry poziom. Mamy nawyki systematyczności, dzielenia się trudnościami  i sukcesami. Forma multimedialna w tym konkursie sprawdza się doskonale i pobudza do aktywności.

Do tej pory do zabawy przystąpiło 150 zespołów z całej Polski. Uczestnicy wcielają się w rolę tytułowych pszczelich bohaterów, takich jak Kornutka Odkrywca czy Obrostka Ninja i w formie nauki przez zabawę poznają ciekawy świat owadów pszczołowatych. Uczniowie wykonali łącznie ponad 7500 pszczelich zadań! Organizatorzy liczą, że wiedza o pszczołowatych, którą dzieci zdobędą dzięki udziałowi w programie, zaowocuje w przyszłości i realnie przełoży się na poprawę warunków życia tych pożytecznych owadów.

Projekt nauczył mnie i moją grupę bardzo wielu rzeczy o pszczołowatych. Dowiedzieliśmy się co im zawdzięczamy, jakie byłyby skutki wyginięcia tych owadów. Poznaliśmy warunki ich życia, cechy wyglądu i zachowania. Braliśmy udział w wielu wydarzeniach poświęconych pszczołom. Cieszę się , ze posiadam taką wiedzę i przekazuje ją innym – mówi Marcelina, członkini zespołu „Radosne Pszczółki”

Nauczyciele, którzy zdecydują się na udział w konkursie wciąż mogą rejestrować swoje zespoły na stronie www.pomagamypszczolom.pl. Po rejestracji otrzymają dostęp do atrakcyjnych materiałów edukacyjnych oraz pszczelich zadań konkursowych dla klasy. Natomiast dla uczniów klas 0-3 oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych eksperci programu przygotowali scenariusze zajęć edukacyjnych.

Pięć zwycięskich zespołów w konkursie „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” poznamy 5 stycznia. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej www.pomagamypszczolom.pl oraz na fanpage’ u akcji na Facebooku Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom.

Więcej o:
pszczoły radomsko kodrąb
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE