Radosław Rączkowski startuje w wyborach na prezydenta Radomska. Utworzył komitet „Radomsko Kreatywnie”

Fot. Wojciech Bojdo

Radny Rady Miejskiej w Radomsku – Radosław Rączkowski oficjalnie ogłosił, że wystartuje w wyborach na prezydenta Radomska. Poinformował też o zarejestrowaniu list wyborczych kandydatów na radnych. Wystartują z komitetu „Radomsko Kreatywnie”.

Najpierw był facebookowy fanpage „Radomsko Kreatywnie”. Tam zbierane były opinie i sugestie radomszczan na temat funkcjonowania Radomska i propozycje zmian.

- Kiedy mieliśmy już te pomysły, kiedy mieliśmy już wiedzę o tym, co radomszczanie oczekują, czego potrzebują - postanowiliśmy założyć Komitet Wyborczy Wyborców „Radomsko Kreatywnie. Udało nam się zarejestrować wszystkie listy, w każdym okręgu wyborczym miasta Radomska. Dziś, drodzy państwo stoję tu z drużyną, która tak naprawdę nie reprezentuje żadnej partii politycznej. Wszyscy jesteśmy radomszczanami, bez barw, bez partii politycznej. Nie jesteśmy osobami, którym ktoś będzie kazał coś zrobić, czy nakazywał z góry aby wykonywać pewne programy. Naszym programem jest program mieszkańców miasta Radomska. Chcemy Radomska uśmiechniętego. Chcemy Radomska czystego, chcemy Radomska w którym inwestycje wykonane są na 100 procent. Chcemy miasta przede wszystkim zielonego – mówi Radosław Rączkowski.

- Dziś nie prosimy państwa o głos, dziś prosimy państwa o obserwowanie naszego fanpage'a, o rozmowę z naszymi kandydatami na radnych, o to abyście państwo nas poznali, abyście zaobserwowali co mamy państwu do zaproponowania i abyście chcieli w odpowiednim momencie podjąć odpowiednią decyzję, abyśmy to miasto rozwijali z uśmiechem na twarzy – dodaje.

Radosław Rączkowski poinformował, że będzie kandydatem komitetu „Radomsko Kreatywnie” na prezydenta miasta.

- Już mówię dlaczego. W naszym mieście nie pytamy mieszkańców o zdanie. Nie pytaliśmy ich, kiedy zlikwidowaliśmy starą krytą pływalnię, nie pytamy mieszkańców -  w mojej ocenie, o spalarnię śmieci. Tak naprawdę to mieszkańcy kreują nasze miasto. To mieszkańcy powinni mieć ostateczny głos, to mieszkańcy powinni kreować to miasto, by było zielone, by było uśmiechnięte, by każda inwestycja, która tak naprawdę jest finansowana z publicznych pieniędzy była zrobiona na 100 procent. Będę kandydował, bo oczekuję lepszego miasta, czystego miasta – podkreśla Radosław Rączkowski.

-----

Radosław Rączkowski jest trzecim kandydatem, który oficjalnie ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Radomska. O reelekcję będzie się ubiegać obecny prezydent – Jarosław Ferenc (RdR). Startuje również miejski radny - Łukasz Więcek (PO). O urząd prezydenta będzie się prawdopodobnie ubiegać także poseł Krzysztof Ciecióra.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko radosław rączkowski kandydat na prezydenta radomska wybory samorządowe 2024 radomsko kreatywnie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE