Radosław Rączkowski: Staram się być sprawiedliwym

Radosław Rączkowski: Staram się być sprawiedliwym Fot. M. Kołaczkowski

Odmieniony, skruszony, szukający dzisiaj nowego miejsca w przestrzeni politycznej w Radomsku. Tak chyba jednym zdaniem dzisiaj można powiedzieć o Radosławie Rączkowskim, radnym Rady Miejskiej Radomska. Kiedyś przedstawiciel ugrupowania RdR. Dzisiaj podobno radny niezależny.

W 2020 roku złożył rezygnację z członkostwa w RdR. Następnie został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej w Radomsku.

- Przyszedłem do tej rady nie po stołki, ale żeby pomagać mieszkańcom - tak komentował wtedy swoje odwołanie Radosław Rączkowski.

Dzisiaj w sposób stonowany mówi o prezydencie, a nawet go chwali.

- Dziękuje bardzo serdecznie prezydentowi, że przychyla się do takiego pomysłu (lodówka społeczna –red.). Cenię w prezydencie wiele cech, ale tą jedną cechę najbardziej, że potrafi zmienić zdanie. Chwale prezydenta za inwestycje, za to że się odbywają, chociaż często powinny być wykonane lepiej i dokładniej – odpowiada Radosław Rączkowski na pytanie Irka Staszczyka, skąd to stonowanie w ocenie pracy prezydenta Jarosława Ferenca. 

- Jeśli ktoś uważa, że ukarze mnie usunięciem z funkcji wiceprzewodniczącego komisji, że mnie przestraszy, to się myli. Ja się naprawdę nie boję. Widać, że w tym samorządzie nie ma miejsca dla radnego niezależnego – tak jeszcze mówił w 2020 roku.

Rozmowa z Radosławem Rączkowskim (radnym niezależnym) w środę 11 maja, o godzinie 19.45 tylko na portalu Radomsko24.pl.

Więcej o:
irek staszczyk ireneusz staszczyk radosław rączkowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE