Radomszczańskie szkoły wśród najlepszych

Radomszczański „Elektryk” i II Liceum Ogólnokształcące znalazły się wśród 500 najlepszych liceów i techników w Polsce. Wedle rankingu Perspektywy 2015 zajęły odpowiednio 89 i 297 miejsce.

Radomszczański „Elektryk” i II Liceum Ogólnokształcące znalazły się wśród 500 najlepszych liceów i techników w Polsce. Wedle rankingu Perspektywy 2015 Szkół Ponadgimnazjalnych - nasze szkoły zajęły odpowiednio 89 i 297 miejsce.

fot. archiwum Radomsko24.pl

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015 został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy już po raz siedemnasty. W najnowszym rankingu Technikum Elektryczno-Elektroniczne w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. J. Groszkowskiego zajęło wysokie 89 miejsce wśród 500 najlepszych techników w Polsce. Osobną kategorię stanowi ranking 500 najlepszych liceów w kraju, gdzie na 297 miejscu uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku.

W rankingu wojewódzkim najlepszych techników Elektryk zajmuje 7. miejsce, a w klasyfikowanej pięćdziesiątce szkół na 30. miejscu znajduje się jeszcze Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomicznych im. T. Kotarbińskiego. Wśród najlepszych liceów województwa łódzkiego znalazło się też II LO, które zajęło 24. miejsce oraz I LO zajmujące 45. miejsce na 50 klasyfikowanych szkół.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

źródło: www.radomszczanski.pl

Więcej o:
ranking najlepsze szkoły ii lo elektryk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE