Radomszczańskie firmy w Domu Fundacji Ronalda McDonalda

14 października 2015 r. w Krakowie przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym został uroczyście otwarty Dom Fundacji Ronalda McDonalda. Wśród darczyńców znaleźli się przedsiębiorcy z Radomska.

Dom Ronalda McDonalda na krakowskim Prokocimiu to efekt bliskiej współpracy Fundacji z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym oraz Uniwersytetem Jagiellońskim Collegium Medicum. Całkowity koszt jego powstania wyniósł ok. 7,5 mln zł.Tą ogromną sumę udało się zdobyć dzięki wsparciu darczyńców. Blisko 100 firm z całej Polski przekazało w czasie budowy swoje produkty, usługi oraz donacje finansowe. Wśród nich są firmy FAMEG i PRESS GLASS z Radomska. Zaproszone na uroczystość otwarcia władze Radomska reprezentował wiceprezydent Wojciech Ślusarczyk.

Dom o blisko 1500 m² powierzchni, w tym 1253 m² powierzchni użytkowej. Na dwóch nowocześnie zaaranżowanych kondygnacjach rodzice będą korzystać nie tylko z 20 komfortowych apartamentów z łazienkami, ale również z wielu części wspólnych, na które składają się m.in. kuchnia, duża jadalnia, przestronny salon wypoczynkowy, pokój zabaw dla dzieci, pralnia oraz ogród.

Budowa domu trwała ponad rok. Od początku pochodząca z Radomska dyrektor fundacji Katarzyna Nowakowska pozyskiwała przyjaciół dla tej cennej inicjatywy. W poszukiwaniu fundatorów wyposażenia domu odwiedzała również rodzinne miasto. Do współpracy udało się namówić panów Polanowskich – właścicieli Famegu, którzy przekazali na rzecz domu 155 krzeseł i foteli. Również szyby w oknach domu powstały w Radomsku – w zakładzie Press Glass.

źródło: UM Radomsko

Podobają ci się nasze newsy? Polub Radomsko24.pl na Facebooku TUTAJ!


Więcej o:
press glass fameg mcdonald fundacja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE