Radomszczańskie Dni Autyzmu - dzień trzeci

Radomszczańskie Dni Autyzmu - dzień trzeci

Trzeci dzień radomszczańskich obchodów Dni Autyzmu obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Zaprezentowano alternatywne metody pracy z osobami autystycznymi, przeprowadzono warsztaty dla nauczycieli i rodziców, a najmłodszych uczestników zaproszono do dogoterapii.

W sobotę, 6 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku trwały obchody siódmych Radomszczańskich Dni Autyzmu. Rozstrzygnięto m.in. konkurs plastyczny pod hasłem „Autyzm – nasz niebieski świat” zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Także podczas trwania imprezy, dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach plastycznych, które były okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale także poznawania swoich możliwości.

Szczególnie ważną rolę w pracy z dziećmi autystycznymi odgrywają zwierzęta. Dlatego zaproszono dzieci oraz ich rodziców do dogoterapii z udziałem specjalnie szkolonych psów rasy retriever, które udostępniła łódzka fundacja Ama Canem.

Każdy chętny mógł się też przekonać, jak wygląda świat z perspektywy osoby z autyzmem, przebywając w specjalnie w tym celu przygotowanej kabinie. Ofertę tegorocznych Dni Autyzmu skierowano także do rodziców i nauczycieli, którym zaproponowano udział w warsztatach i wykładach przeprowadzonych przez specjalistów.

Więcej o:
dni autyzmu mdk radomsko dogoterapia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE