Radomszczański zespół „BTC Maszyny”, czwarty w Wyścigowych Mistrzostwach Europy Środkowej

Radomszczański zespół „BTC Maszyny”, czwarty w Wyścigowych Mistrzostwach Europy Środkowej Fot. BTC Maszyny

W dniach 24-26 lipca, radomszczański zespół wyścigowy „BTC Maszyny” wziął udział w Wyścigowych Mistrzostwach Europy Środkowej FIA CEZ na torze Automotodrom Grobnik w Chorwacji. W wyścigu długodystansowym, VW Golf GTI TCR kierowany przez Bartosza Groszka oraz Łukasza Stolarczyka zajął 4. miejsce.

- Podium było bardzo blisko, praktycznie przez cały wyścig broniliśmy trzeciej pozycji przed Seatem Cupra TCR czeskiego zespołu Fullin Race. Walka była bardzo zacięta i niestety na około 15 minut przed końcem wyścigu doszło do kontaktu podczas kolejnej już podjętej przez naszych przeciwników desperackiej próby wyprzedzenia, w wyniku której straciliśmy pozycję, a sędziowie uznali kolizję jako incydent wyścigowy i nie podjęli dalszych działań - opowiada o przebiegu wyścigu, Łukasz Stolarczyk z BTC Maszyny.

Lekko uszkodzone auto nie pozwoliło na dalszą walkę o poprawienie pozycji i załoga skupiła się na dowiezieniu czwartego miejsca do mety.

W wyścigu sprinterskim Łukasz Stolarczyk prowadzący Golfa TCR zajął 10. pozycję (najwyższą spośród czterech startujących w wyścigu kierowców z Polski) i zapunktował w debiucie w serii TCR w mocnej stawce obsadzonej m.in. przez byłych zawodników TCR Europe czy WTCC, wielokrotnych mistrzów Europy.

Następna runda mistrzostw Europy środkowej odbędzie się za niespełna cztery tygodnie na słowackim torze Slovakiaring.

Więcej o:
btc maszyny wyścigi radomsko tor chorwacja radomszczański zespół wyscigowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE