Radomszczański szpital apeluje o rzetelne informowanie o możliwości zarażenia koronawirusem

Radomszczański szpital apeluje o rzetelne informowanie o możliwości zarażenia koronawirusem Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Szpital Powiatowy w Radomsku, w imieniu Zespołów Ratownictwa Medycznego, Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz Policji apeluje, by przekazywać służbom ratunkowym rzetelne i prawdziwe informacje na temat wywiadu epidemiologicznego w zakresie możliwości zakażenia COVID-19.

- Jeśli będziecie potrzebować Państwo pomocy którejkolwiek ze służb, a przebywacie na kwarantannie, posiadacie (bądź osoba, której dotyczy zgłoszenie wykazuje) objawy zarażenia COVID-19, podejrzewacie zarażenie COVID-19, wskazuje na to wywiad epidemiologiczny czyli bliski kontakt z potwierdzonym lub prawdopodobnym przypadkiem COVID-19 w ostatnich 14 dniach lub wywiad podróży lub pobytu w ostatnich 14 dniach, licząc od początku choroby, w regionie w którym odnotowano zachorowania na COVID-19, każdorazowo informujcie o tym przyjmującego zgłoszenie. Pozwala to każdej służbie na wdrożenie środków ochrony indywidualnej dla lekarzy i ratowników medycznych oraz funkcjonariuszy policji. W obecnej sytuacji, zdrowie osób odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo jest kluczowe – czytamy w komunikacie wydanym przez Szpital Powiatowy w Radomsku.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko sor szpiital radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE