Radomszczański Salon Literacki wkrótce w bibliotece w Radomsku

Radomszczański Salon Literacki wkrótce w bibliotece w Radomsku

W sobotę, 1 października 2022 roku, w godz. 14.00 – 20.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, pod hasłem „Radomszczański Salon Literacki” odbędzie się wyjątkowe spotkanie z autorami powieści, wierszy i innych form literackich, którzy mieszkają i tworzą na terenie powiatu radomszczańskiego lub stąd pochodzą. Wydarzenie realizowane będzie w ramach VIII ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”, do której przyłączyła się MBP w Radomsku. Spotkanie współorganizowane jest przez Starostwo Powiatowe w Radomsku.

Radomszczański Salon Literacki to wyjątkowa okazja do spotkania z lokalnymi twórcami, a także przestrzeń do rozmowy, poznania twórczości i motywów powstawania ich dzieł.

Organizatorzy wydarzenia już dziś zapraszają wszystkich, dla których książka jest nieodłącznym elementem codziennego życia, a także tych, którzy swoje zamiłowanie do czytania zamierzają dopiero rozwijać.

- Życie kulturalne powiatu radomszczańskiego za sprawą lokalnych twórców jest niezwykle barwne i różnorodne. Istotnym fundamentem tego bogactwa są twórcy słowa, którzy swoim talentem rozsławiają powiat, z czego wszyscy jesteśmy bardzo dumni. Mam nadzieję, że podjęta wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Radomsku inicjatywa spotkania i prezentacji literackich dokonań mieszkańców powiatu radomszczańskiego spotka się z ciepłym przyjęciem, a Miejska Biblioteka Publiczna dzięki życzliwości pani dyrektor Anity Janczak nie po raz pierwszy będzie gospodarzem takiego spotkania - podkreśla Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Wszystkich zainteresowanych prezentacją swojej twórczości podczas „Radomszczańskiego Salonu Literackiego” organizatorzy zapraszają do kontaktu:

- Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku – Marta Drzazga – Instruktor MBP, tel. 44 683 23 07;

- Starostwo Powiatowe w Radomsku, Biuro Promocji i Rozwoju Powiatu - Katarzyna Tadeusiak, tel. 44 685 89 91.

Więcej o:
radomsko biblioteka radomsko mbp radomsko radomszczański salon literacki noc bibliotek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE