Radomszczański półmaraton już w niedzielę

Radomszczański półmaraton już w niedzielę

Na dystansie 21 km czyli półmaratonie w niedzielę 8 marca, stanie 250 zawodników. Limit był dla 150 zawodników, ale ogromne zainteresowanie biegiem spowodowało, że organizatorzy zdecydowali się na zwiększenie liczby uczestników.

Radomszczański półmaraton zainauguruje sezon biegowy w naszym mieście. Do Radomska w tym dniu przyjadą miłośnicy biegania z Warszawy, Gdańska, Łodzi, Katowic.

- Zawodnicy z Radomska to członkowie naszego Klubu Kolarsko – Biegowego będą również członkowie klubu Aktywni Kamieńsk, i miłośnicy biegania z Radomska - mówi Sebastian Pierzchalski, Klub Kolarsko- Biegowy.

- Trasa łatwa w skali od jeden do pięciu „dwa”, no chyba że popada, to stopień trudności będzie wyższy - dodaje nasz rozmówca.

Warto jednak pamiętać, że dystans 21 kilometrów to już bieg na starcie, którego nie można stanąć tak z „biegu”. Wymaga przynajmniej półrocznych przygotowań, aby startu nie przepłacić kontuzją. Pierwszy zawodnik na mecie jest spodziewany po godzinie i dwudziestu pięciu minutach, opowiada Sebastian. Start zaczyna się przy szlabanie na Suchej Wsi. Tutaj również będą wydawane pakiety startowe. Maraton zaplanowany jest na godzinę 11.00, bieg dla maluchów godzina 10.00.

Uwaga: Portal Radomsko24.pl zaprasza na reportaż z radomszczańskiego półmaratonu w środę 11 marca. Autorem programu, jednocześnie startującym w radomszczańskim półmaratonie, będzie nie kto inny jak nasz redakcyjny maratończyk propagator biegania Irek Staszczyk. Sponsorami programu są Urząd Gminy Radomsko i firma KARTEX, producent opakowań.

Więcej o:
radomszczański półmaraton radomsko klub kolarsko-biegowy radomsko biega
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE