Radomszczański „Mechanik” zaprasza nowych uczniów

19 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku odbył się dzień otwarty. Uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali różne atrakcje dla przybyłych uczniów szkół podstawowych.

Zbliża się ten moment, w którym uczniowie szkół podstawowych muszą podjąć decyzję, do jakiej szkoły pójdą dalej. Dlatego właśnie szkoły ponadpodstawowe, licea, technika, szkoły zawodowe prezentują swoją ofertę i zapraszają na dni otwarte. Swój dzień otwarty przygotował również Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku. Jaką ma ofertę?

– Oferta edukacyjna naszej szkoły jest bardzo szeroka. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie, która jest złożona z trzech typów szkół. Mamy ofertę do III Liceum Ogólnokształcącego, do Technikum Mechaniczno–Budowlanego i do Branżowej Szkoły Zawodowej. Wszystkie kierunki, które oferujemy, są to kierunki bardzo potrzebne na lokalnym rynku pracy. Są wpisane przez ministra do kierunków deficytowych, jak również mamy klasę mundurową prowadzoną we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Radomsku – mówi Ewa Grodzicka dyrektor ZSP nr 1 w Radomsku.

W trakcie Dnia Otwartego w Mechaniku zaprezentowane zostały wszystkie kierunki kształcenia, które planujemy otworzyć w roku szkolnym 2024/2025.
 
III Liceum Ogólnokształcące:
  • klasa mundurowa.
Technikum Mechaniczno-Budowlane:
  • technik pojazdów samochodowych,
  • technik mechanik,
  • technik budownictwa,
  • technik geodeta.
Branżowa Szkoła I stopnia:
  • mechanik-monter maszyn i urządzeń,
  • mechanik pojazdów samochodowych,
  • elektromechanik pojazdów samochodowych.
Podczas prezentacji uczniowie mogli zobaczyć samochody, motocykle, quada - prezentowane przez uczniów, nauczycieli oraz absolwentów. Na ósmoklasistów czekała także fontanna czekoladowa z owocami, stoiska prezentujące poszczególne zawody. Po szkole oprowadzali ich uczniowie Mechanika. W pracowniach można było zobaczyć w jaki sposób odbywają się lekcje z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu - tachimetru, tokarek, frezarek, drukarki 3D, w pracowni budownictwa, w pracowni obróbki ręcznej, w pracowni samochodowej, na sali gimnastycznej, na siłowni.
 
Swoje stoiska wystawili partnerzy i instytucje współpracujące ze szkołą:
- Hufiec Pracy 5-8 Radomsko,
- Komenda Powiatowa Policji w Radomsku,
- firma Ontex Radomsko,
- Squad_radomsko.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko mechanik dzień otwarty ZSP nr 1
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE