Radomszczański „Ekonomik” na drugim miejscu w Polsce!

Radomszczański „Ekonomik” na drugim miejscu w Polsce! Fot. ZSE w Radomsku

Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku uplasował się na drugim miejscu w Polsce pod względem wysokości dofinansowania projektu mobilnościowego w ramach zdobytej akredytacji w programie Erasmus+.

Kilka miesięcy temu program Erasmus+ opublikował listę beneficjentów, którzy otrzymali akredytację Erasmusa+. Wysoko na liście uplasował się radomszczański Ekonomik.  Akredytacja zapewnia placówce ciągłość finansowania przez najbliższe 7 lat projektów mobilnościowych dla uczniów i nauczycieli.

Kilka dni temu dotarła do szkoły informacja o wysokości dofinansowania jaka została przyznana na najbliższą edycję programu czyli na kolejne 15 miesięcy. Okazało się, że projekt autorstwa Magdaleny Geniusz-Starostki uzyskał bardzo wysoką ocenę, a co za tym idzie znalazł się na drugim miejscu w Polsce co do wysokości dofinansowania. Szkole przyznano 81 846,00 euro.

W ramach tej kwoty szkoła planuje organizację wielu przedsięwzięć, których zwieńczeniem będzie organizacja dwóch dwutygodniowych wyjazdów na staże zagraniczne dla uczniów wszystkich zawodów oraz doskonalenie zawodowe za granicą dla nauczycieli.

Główne cele projektu to:

- zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności oraz rozwijanie umiejętności zawodowych uczniów wprzedsiębiorstwach o wysokim standardzie i wymiarze europejskim,

- podniesienie kompetencji językowych uczestników staży i kursów,

- podniesienie jakości kształcenia zawodowego placówki i zwiększenie jej europejskiego wymiaru

- podniesienie kompetencji zawodowych pracowników szkoły

Nowy projekt współfinansowany ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+rozpocznie się pod koniec tego roku kalendarzowego i potrwa 15 miesięcy.

Więcej o:
radomsko ekonomik radomsko zse radomsko projekt dofinansowanie erasmus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE