Radomsko, Łódzkie 19.0o Wtorek, 20 Sierpnia 2019

Radomszczański Bieg Stulecia

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

11 listopada, świętować będziemy na różne sposoby 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z takich elementów może być sport, którego wielkim orędownikiem był Józef Piłsudski. Zainteresowania Marszałka wychowaniem fizycznym wynikały z jego filozofii czynu, z dbałości o zdrowie fizyczne oraz moralne dzieci i młodzieży, z troski o dobro, trwałość i obronność państwa.

Polska Agencja Prasowa (inicjator) - przy współudziale Polskiego Radia i Telewizji Polskiej oraz Polskiego Związku Alpinizmu i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - zamierza włączyć wyjątkowy projekt „Narodowy Bieg 100-lecia od Bałtyku do Tatr".

- Radomsko dołączyło do tego niezwykłego projektu i jest wśród 100 miast z całej Polski, w których odbędzie się ta impreza tego samego dnia o tej samej porze – 11.11.2018 o godzinie 11.11. 100 Biegów Niepodległości w 100 miastach z udziałem 100 000 osób ma być największym biegiem świata. Nasz klub dostał zgodę na zorganizowanie takiego wydarzenia ze współpracy z miastem i MOSiR-em – mówi Sebastian Pierzchalski, jeden z organizatorów radomszczańskiego biegu.

Ruszyły właśnie zapisy do biegu. Można to zrobić w tym miejscu.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

komentarze