Radomszczańska „Tarcza antykryzysowa”

Radomszczańska „Tarcza antykryzysowa”

- Powiatowy Urząd Pracy w obecnej sytuacji pełni szczególną rolę w niesieniu pomocy zarówno osobom, które straciły pracę jak firmom, które w skutek panującej pandemii znalazły się w trudnej sytuacji finansowej – mówi Łukasz Więcek, dyrektor PUP w Radomsku.

- Jesteśmy przygotowani na wzmożone zainteresowanie usługami oferowanymi przez naszą jednostkę ze strony przedsiębiorców i osób bezrobotnych, zaznaczamy jednak, że ograniczenia spowodowane wprowadzonymi zasadami bezpieczeństwa i zwiększona ilość klientów mogą powodować czasowe utrudnienia w dostępie do naszych usług – zauważa jednocześnie dyrektor.

Tarcza antykryzysowa

Tzw. „Tarcza antykryzysowa” to systemowe rozwiązania, które mają pomóc przedsiębiorcom przetrwać tę trudną i dynamicznie zmieniającą się sytuację i uchronią pracowników przed utratą pracy.

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku w ramach tarczy antykryzysowej będzie realizował:

- niskooprocentowaną pożyczkę dla mikroprzedsiębiorstw ze środków Funduszu Pracy do wysokości 5 tys. zł,

- dofinansowania ze środków Funduszu Pracy części kosztów wynagrodzeń pracowników danego przedsiębiorcy oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne - w przypadku mikro-, małych i średnich przedsiębiorców,

- dofinansowania ze środków Funduszu Pracy części kosztów prowadzenia działalności w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników.

Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców

Jako pierwsza forma wsparcia realizowana będzie pożyczka dla mikroprzedsiębiorców. Jest to wsparcie umożliwiające pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Maksymalna kwota pożyczki to 5 tys. zł. Udzielana będzie jednorazowo i jest możliwe jej umorzenie.

Wnioski będzie można składać od 2 do 16 kwietnia 2020 r. w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy praca.gov.pl. Wniosek można również wrzucić do skrzynki umieszczonej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku (ul. Tysiąclecia 2) lub wysłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Urząd będzie rozpatrywał wnioski zgodnie z datą wpływu, jednocześnie wszystkie wnioski nadane przed dniem 17 kwietnia 2020 r. będą zaliczane jako złożone w terminie.

Wszelkie informacje dotyczące wsparcia w ramach Tarczy antykryzysowej można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00 dzwoniąc pod jeden z numerów: 515 471 400, 507 788 331, 515 471 288, 601 286 315, 603 529 015, 515 471 361.

Dodatkowo informacje będą udzielane u naszych partnerów w Regionalnej Izbie Przemysłowo–Handlowej w Radomsku i Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku oraz w Filii PUP w Przedborzu.

- Uruchomiliśmy również kontakt dla biur rachunkowych, które będą chciały wesprzeć swoich klientów w otrzymaniu odpowiedniego dofinansowania. Biura rachunkowe prosimy o kontakt tylko pod numerem telefonu 533 446 690 – podkreśla Łukasz Więcek.

Pytania można kierować również w formie elektronicznej na adres e-mail: tarcza@pup-radomsko.pl

Ponadto wszystkie informacje nt. działań Urzędu związanych z realizacją Tarczy antykryzysowej oraz potrzebne dokumenty do pobrania dostępne są:

na stronie PUP w Radomsku, na stronie Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia i na platformie gov.pl za pomocą której można złożyć wniosek z podpisem kwalifikowalnym.

Pracodawcy zainteresowani zatrudnianiem cudzoziemców proszeni są o składanie wszelkich druków w formie elektronicznej za pośrednictwem portalu praca.gov.pl lub platformy e-PUAP.

-  O pozostałych formach wsparcia realizowanych w ramach Tarczy antykryzysowej będziemy informować na bieżąco – dodaje na koniec dyrektor Łukasz Więcek.

Więcej o:
koronawirus koronowirus radomsko pup radomsko cech rzemiosł radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE