Radomszczańska PO podsumowała kampanię Rafała Trzaskowskiego

Na placu 3 Maja w Radomsku, lokalni działacze Platformy Obywatelskiej, podsumowali kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego. Namawiali tez do głosownia w wyborach, które odbędą się 28 czerwca.

- Megafon stał się nieodłącznym elementem spotkań wyborczych Rafała Trzaskowskiego. Biorąc pod uwagę frekwencję na tych spotkaniach i obowiązujące zalecenia sanitarne – ten megafon to konieczność – mówił Łukasz Więcek.

Jak zauważył ten megafon stał się symbolem. Z jego pomocą – i poprzez każdy powieszony baner i plakat – ludzie w Radomsku i w całej Polsce mówią: „Mamy Dość”.

- Mamy dość ciągłych podziałów, w których specjalizuje się obecna władza, dzielenia społeczeństwa na lepszy i gorszy sort, stygmatyzowania wszelkich mniejszości, pokazywania, ze są równi i równiejsi. Mamy dość czeków i obietnic bez pokrycia, miliardów wydawanych na obiecane, ale nigdy niezrealizowane inwestycje i nachalną propagandę – podkreślił.

Łukasz Więcek zaznaczył, że nie tylko członkowie PO, mają dość chaosu w państwie, konieczności protestowania w obronie kolejnych niszczonych wartości i instytucji, demolowania dorobku trzydziestoletniej demokracji.

- Mamy dość władzy, która obsadza swoimi nominatami każdy urząd w państwie tylko po to, by zapewnić sobie bezkarność. Mamy dość ataku na młodych ludzi, których jedyną winą jest troska o powstrzymanie negatywnych zmian klimatycznych, szczucia na kolejne grupy społeczne: lekarzy, sędziów, nauczycieli, siania nienawiści do wszystkich, którzy myślą inaczej niż obecna władza – powiedział.

Dodał na koniec, że dość już tematów zastępczych i rządu, który nie jest w stanie w czasie kryzysu wesprzeć obywateli własnego kraju.

- Mamy dość słabego, niesamodzielnego prezydenta, buty i arogancji władzy, niekompetencji i nieudolności rządu - zaznaczył.

Magdalena Spólnicka, szefowa Platformy Obywatelskiej w Radomsku i powiecie namawiała do oddania głosu na prezydenta, który zadba o przywrócenie prestiżu zawodu nauczyciela i wyrówna szanse edukacyjne młodzieży z mniejszych miast i wsi, wprowadzając Fundusz Stypendialny i bezpłatną opiekę w żłobkach i przedszkolach. Tym jest Rafał Trzaskowski.

- Wybiorę prezydenta, który szanując tradycję i nasze historyczne dziedzictwo, będzie budować przyszłość w oparciu o wspólne europejskie wartości. Wybiorę Prezydenta, dla którego ważny jest unijny Zielony Ład i zmiana polskiej polityki energetyczno-klimatycznej, przemyślane i skuteczne przejść z epoki węgla do epoki energii odnawialnej, rozwiązanie problemu smogu, który co roku zabija 40 tysięcy Polek i Polaków – mówiła.

Zdaniem Spólnickej, jest tylko jedna metoda, by sprawić, że Polska będzie lepszym miejscem. Tą metodą jest zmiana – zmiana złej władzy.

- Przeprowadzimy ją korzystając z niesamowitej energii i entuzjazmu, jakie obudził w Polkach i Polakach Rafał Trzaskowski. Ten proces rozpoczyna się od oddania głosu w nadchodzących wyborach prezydenckich. Ja oddam swój głos na Rafała Trzaskowskiego, bo chcę Polski uśmiechniętej i tolerancyjnej, otwartej na drugiego człowieka. Wybiorę Prezydenta, który zamiast zaciśniętej pięści wyciąga rękę do zgody – zauważyła.

- Wybiorę Prezydenta, który będzie gwarantem nowej polityki zdrowotnej - takiej, która jest blisko ludzi. Wybiorę Prezydenta, który przywróci rządowy program In Vitro i przeznaczy 6% PKB na ochronę zdrowia. Wybiorę Prezydenta, który wprowadzi nową solidarność społeczną, złoży projekt ustawy przywracającej dobrze sprawdzony program „Mieszkanie dla młodych", na mocy którego młodzi będą mogli liczyć na pokrycie przez państwo wkładu własnego do kredytu – zaznaczyła podczas konferencji.

Dla Magdaleny Spólnickej ważne jest państwo prawa, przejrzyste w funkcjonowaniu, które odpowiada przed obywatelami za swoje działania.

-  To państwo, które jest dla wszystkich, docenia i włącza obywateli w podejmowanie decyzji dla wspólnego dobra. To także państwo, które dba o przedsiębiorców, gospodarkę i finanse kraju – oświadczyła.

Szefowa PO w Radomsku i powiecie, namawiała do oddania głosu na prezydenta, który dla rządu będzie partnerem, a jeśli zajdzie potrzeba – także arbitrem, nie zaś bezwolnym narzędziem. Wybierze prezydenta, który będzie szanował swój podpis

- Jest milion powodów, by w niedzielę pójść na wybory. Idźcie w niedzielę na wybory i wybierzcie prezydenta silnego, niezależnego i odważnego, który zadba o Wasze sprawy, o wspólnotę i szacunek, który zatroszczy się o wszystkich i naprawdę będzie prezydentem wszystkich Polaków – zakończyli konferencję członkowie PO.

Więcej o:
wybory 2020 wybory radomsko rafał trzaskowski po radomsko platforma obywatelska radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE