Radomszczańska Kapela Podwórkowa jakiej nie znamy

Fot. Łukasz Lasoń

Nasz Czytelnik – Łukasz Lasoń przygotował film poświęcony Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej. Materiał powstał przy okazji koncertu „Babie Lato”, który odbył się w listopadzie w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

„Akordeony. Ludzie kochają akordeony. Brzmienie jak akordeon gra”. Słowa wokalistki Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej zdają się mieć dużą moc. Film przedstawia zapis wydarzenia muzycznego pt. Babie Lato, które odbyło się 11 listopada 2022. Kameralna scena MDK gościła zespół z okazji Święta Niepodległości.

- Chciałem zabrać widza w podróż jaką odbywają uczestnicy takich imprez. To nie jest typowa relacja z koncertu, narracja skupia się na emocjach jakie towarzyszą uczestnikom wydarzenia – organizatorom, artystom oraz fanom na widowni. To - jak to wygląda na kilkadziesiąt minut przed koncertem i w trakcie. Kamera ma charakter świadka, jest dużo ujęć z dalekim planem. Tematem nie jest sam koncert, ale jego uczestnicy, dlatego całość jest mocno wymieszana biorąc pod uwagę linię czasową. Celem było tchnąć w widza pożądanie obecności na następnym koncercie - mówi twórca filmu Łukasz Lasoń.

Koncert miał również charakter charytatywny. Tuż po nim prowadzona była zbiórka na leczenie onkologiczne Ani Kaczyńskiej – jednej z przyjaciółek zespołu.  

- Niech ten film będzie takim starterem - na wynos. Danie główne - będzie podane tylko na miejscu, czyli na scenie. Mam również nadzieję, że dotychczasowi fani przez te kilkanaście minut mogli poznać bliżej członków zespołu, jacy są poza sceną, co jest dla nich ważne, a co ich śmieszy - kończy Łukasz Lasoń.

Na koncert przybyła liczna publiczność. Z uwagi na remont sali widowiskowej, sala kameralna wypełniła się po brzegi.

- Radomsko ma swoją Kapelę Podwórkową, która godnie reprezentuje miasto lokalnie, ale też na arenie  krajowej i międzynarodowej, ale przede wszystkim pokazuje młodszym i starszym, że można żyć aktywnie, być potrzebnym i robić coś dla własnej przyjemności, a przy okazji dla lokalnej społeczności – mówi jeden z fanów Kapeli.

Więcej o:
radomsko radomszczańska kapela podwórkowa film łukasz lasoń
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE