Radomszczańska drogówka prowadzi akcję „Kierujący – pieszy”

Radomszczańska drogówka prowadzi akcję „Kierujący – pieszy” Fot. KPP Radomsko

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego. Niestety nie każdy przestrzega przepisów, co wielokrotnie skutkuje nieodwracalną tragedią. Policyjne działania wciąż przypominają o konieczności bezpiecznych zachowań, bo tylko w taki sposób cali i zdrowi dotrzemy do celu. W województwie łódzkim od 9 lutego 2023 roku trwają działania pn. „Kierujący – pieszy". Uczestniczą w nich również policjanci radomszczańskiej drogówki.

Radomszczańscy policjanci drogówki od 9 lutego 2023 roku uczestniczą w wojewódzkich działaniach pn. „Kierujący – pieszy”. Mają one na celu monitorowanie wzajemnych zachowań tych uczestników na drodze i poprawę stanu bezpieczeństwa. 

- Już po pierwszym dniu działań mundurowi nałożyli 60 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 5 za naruszenia przepisów w rejonie przejść dla pieszych. Zarówno kierujący jak i piesi mają do siebie nawzajem wiele zastrzeżeń. Jednak wystarczy przestrzegać przepisów i zabierać zdrowy rozsądek w drogę, by wszyscy na tym skorzystali. Niechronieni powinni pamiętać, że są tym najsłabszym ogniwem na drodze i to właśnie oni ponoszą najcięższe konsekwencje wypadków – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Zdarza się, że nieprawidłowo przechodzą przez jezdnie, np. w miejscu niedozwolonym lub w ostatniej chwili wbiegają przed nadjeżdżający samochód. W obecnych zimowych warunkach stwarza to ogromne zagrożenie dla nich samych jak i pozostałych uczestników – dodaje Agnieszka Kropisz.

Policjanci wciąż apelują o noszenie elementów odblaskowych, które z dala świecą w świetle reflektorów pojazdu, a kierowca ma odpowiedni czas na reakcję.

- Do kierowców zwracamy się o zwolnienie, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, stosowanie w praktyce zasad ograniczonego zaufania i szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze. Dla nas wszystkich jest tu miejsce i jednakowo wszyscy chcemy cali i zdrowi powrócić do swoich domów, rodzin i znajomych – podkreśla Agnieszka Kropisz.

Kolejne odsłony działań „Kierujący – pieszy” są planowane w dniach: 13, 23 i 27 lutego 2023 roku.

Więcej o:
radomsko policja radomsko akcja kontrole kierowcy piesi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE