Radomszczańscy turyści-rowerzyści na zlocie w Mikołajkach

Radomszczańscy turyści-rowerzyści na zlocie w Mikołajkach Fot. mat. uczestników

Radomszczańscy turyści wzięli udział w sierpniowym Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy w Mikołajkach, gdzie reprezentowali nasz powiat.

Zlot odbył się w dniach od 20 do 26 sierpnia. Wzięło w nim udział 300 turystów kolarzy w całej Polski, w tym 5 z terenu powiatu radomszczańskiego. 

- Organizatorzy zlotu przygotowali dla uczestników sześć tras rowerowych. Co ważne, nie trzeba było ściśle trzymać się wytyczonych odcinków. Można je było swobodnie modyfikować według własnego uznania. Jedna z najciekawszych tras zlotu wiodła wokół Jeziora Śniardwy. Miłośnicy wojskowości mieli możliwość wybrania się choćby do Wilczego Szańca czy Giżycka gdzie ulokowana jest twierdza Boyen. Ponadto można było wyruszyć do Mrągowa czyli polskiej stolicy muzyki country. Ponadto organizatorzy przygotowali dla uczestników możliwość wycieczki autokarowej na trasie, której znajduje się mające status Pomnika Historii Polski sanktuarium w Świętej Lipce. Nie zapomniano również o miłośnikach turystyki kajakowej. Na nich czekał spływ mazurskimi jeziorami oraz łączącą je rzeką Krutynia - relacjonuje Przemysław Jafra, jeden z uczestników imprezy. 

Więcej o:
powiat radomszczański rowerzyści zlot mikołajki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE