Radomszczańscy Seniorzy wiedzą więcej

W czwartek 6 czerwca Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku "Wiem więcej" zakończył rok szkolny 2012/2013. Uroczystość odbyła się w Miejskim Domu Kultury.

W czwartek 6 czerwca, Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku "Wiem więcej" zakończył rok szkolny 2012/2013. Uroczystość odbyła się w Miejskim Domu Kultury.

 

RUTW prowadzi działalność już drugi rok. W tym roku uniwersyteckim uroczystość z okazji zakończenia zgromadziła około stu osób - studentów, wykładowców i przyjaciół.

 

Wydarzenie rozpoczęło się prezentacją teatralnych umiejętności studentów, którzy szlifowali je pod czujnym okiem Pani Anity Pawlak-Zygmy. Wieczór uświetnił także wykład Pani Beaty Anny Symołon, teatrolog i znawcy historii teatru w Radomsku, która w ciekawy sposób przybliżyła słuchaczom dzieje tej formy sztuki w naszym mieście i jego okolicach.

Nie obyło się oczywiście bez podziękowań i wręczania dyplomów. W tym roku grono Przyjaciół Uniwersytetu powiększyło się o dwie instytucje. Jedną z nich został nasz portal Radomsko24.pl, w imieniu którego dyplom "Przyjaciel Uniwersytetu" odebrała redaktor naczelna Katarzyna Przepióra. Drugi dyplom powędrował do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, na ręce jego prezesa, Wiesława Kamińskiego. Wyróżnione pięknymi wiązankami kwiatów zostały Panie Małgorzata Ciupińska, założycielka RUTW (była prezes stowarzyszenia) i Anna Kapuściarek, obecna prezes. Symboliczne kwiaty i dyplomy otyrzymali też wykładowcy i studenci, którzy swą aktywnością zasłużyli się na rzecz Uniwersytetu.

 

 

Aby na koniec roku seniorzy mogli złapać nieco świeżego oddechu młodości, na uroczystość zaproszono także dwójkę młodych tancerzy - Magdalenę Kozłowską i Adama Bajerowicza, uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, którzy najpierw ukoili widownię rytmami walca wiedeńskiego, by potem rozgrzać dynamiczną cha-chą, rumbą i jive'em. Oboje działają w Klubie Tanecznym "ETIUDA".

 

Całość umilała grą na pianinie Katarzyna Pachuta, także uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

 

Część oficjalną zwieńczył występ Chóru "Cantabile", który zaprezentował znane utwory jak "Biały Krzyż" czy "Czarny Alibaba" w profesjonalnym wykonaniu. Dla tych, którzy dotrwali do końca, czekał poczęstunek przygotowany przez panią Justynę Zachmost. Można było uraczyć swoje podniebienie chlebem ze smalcem, pasztecikami z mięsem lub szpinakiem, wyborną kapustą czy tradycyjnymi kluskami.

 

- Ustalenie programu działania na cały rok jest wielkim wyzwaniem, ale proszę mi wierzyć, podsumowanie i zakończenie roku akademickiego jest wyzwaniem niemniejszym. W takich przypadkach dochodzi stres i obawa, czy wszystko się uda - mówi prezez stowarzyszenia, Anna Kapuściarek. - Myślę jednak, że wszyscy występujący podczas naszej uroczystości znakomicie poradzili sobie ze swoimi kwestiami i wszystko ułożyło się w harmonijną całość.


Zapytaliśmy jednego z wykładowców, Mirosława Dratwińskiego, jak współpracuje mu się ze stowarzyszeniem:

- Z tym uniwersytetem jestem związany już od dwóch lat. Prowadzę zajęcia z obsługi komputera, które cieszą się dość dużym powodzeniem, co mnie niezmiernie satysfakcjonuje. Współpraca ze studentami-seniorami to wyjątkowa przyjemność. Udział w dzisiejszej uroczystości dał mi jak zwykle duże zadowolenie, a studenci swą pomysłowością i pasją działania mnie znów mile zaskoczyli.


A jak o minionym roku mogą wypowiedzieć się studenci? Zofia Rudek, jedna z nich, podsumowała go w następujący sposób:

- Dzięki uniwersytetowi poznałam wielu nowych ludzi oraz zdobyłam mnóstwo nowego, przydatnego doświadczenia. Imponująca jest organizacja oraz różnorodność zajęć, a także to, że zarząd daje szansę nam, studentom, by wykazać się w pracy na rzecz stowarzyszenia. Z niecierpliwością czekam na nadchodzący rok szkolny 2013/2014!


Życzymy stowarzyszeniu owocnej pracy w następnym roku, jeszcze większej różnorodności zajęć oraz prężnie działających studentów! Dziękujemy również, jako redakcja, za nadanie naszemu portalowi tytułu "Przyjaciela Uniwersytetu".

Więcej o:
radomszczański uniwersytet trzeciego wieku rutw wiem więcej zakończenie roku seniorzy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE