Radomszczańscy policjanci grali z WOŚP

Radomszczańscy policjanci grali z WOŚP Fot. KPP Radomsko

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku wsparli 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stróżów prawa można było spotkać przede wszystkim w miejscach zbiórek pieniędzy. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących i udzielili pomocy przy konwojowaniu zebranych pieniędzy. Zadbali o bezpieczny przebieg całego Wielkiego Finału. Obecni byli również w sztabie WOŚP.

Tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był dedykowany zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku włączyli się w jego organizację. 

- Główny sztab mieścił się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Była to doskonała okazja do spotkania nie tylko z najmłodszymi mieszkańcami Radomska. Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o bezpieczeństwie. Nie zabrakło również osób zainteresowanych służbą w Policji, którym przybliżono, jakie kryteria trzeba spełnić, by móc nosić policyjny mundur. Najmłodsi mogli przyjrzeć się z bliska, na czym polega praca technika kryminalistyki. Można było porozmawiać z policjantami, zobaczyć policyjny radiowóz czy przytulić się do policyjnej maskotki, Komisarza Błyska – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Cieszymy się, że nasze działania spotkały się z pozytywnym odbiorem, szczególnie wśród różnych grup wiekowych, a cała kwesta przebiegła bezpiecznie i spokojnie. W czasie jej trwania nie odnotowano żadnych incydentów – dodaje Dariusz Kaczmarek.

Policjanci przypominają o trwającej aukcji, w której można wylicytować zwiedzanie radomszczańskiej komendy.

Więcej o:
wośp 2024 wośp wośp radomsko policja radomsko wośp policja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE