Radomszczanki nie pojadą do Sejmu Dzieci i Młodzieży

Radomszczanki nie pojadą do Sejmu Dzieci i Młodzieży Fot. archiwum

XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży zaplanowana na 1 czerwca nie odbędzie się. W posiedzeniu miały wziąć udział dwie reprezentantki PSP nr 7 w Radomsku - Marysia Łuszczyn i Klaudia Andrzejczyk.

Mając na uwadze względy organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych, z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu, zdecydowano o odwołaniu posiedzenia SDiM - tak brzmi oficjalny komunikat Kancelarii Sejmu. - Chcemy by sesja odbywała się w warunkach pozwalających na zrealizowanie celów edukacyjnych projektu i by uczestnicy SDiM mogli swobodnie poznać siedzibę Sejmu - czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Czy w swobodnym poznaniu obiektów sejmowych mogą przeszkadzać organizatorom protestujący rodzice dzieci niepełnosprawnych? Tego wprost nie napisano, jednak wyrażono nadzieję, że Sejm Dzieci i Młodzieży uda się zorganizować jesienią.

 

W Radomsku poznałem licealistkę, która przygotowywała się do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Opracowywała „kampanię wyborczą” dla Marii Moczydłowskiej, posłanki na Sejm 1919-1922. Byłem pod wrażeniem jej pasji. Niestety nie weźmie ona udziału w SDiM, podobnie jak 459 rówieśników.

— Adam Bodnar (@Adbodnar) 17 maja 2018

AKTUALIZACJA:

Wieczorem 17 maja, Andrzej Grzegrzółka szef Centrum Informacyjnego Sejmu zapowiedział na Twitterze, że obrady dziecięcego parlamentu odbędą się we wrześniu.

Ciekawa inicjatywa, ale wobec wielu spraw, które nadal w stolicy są niezałatwione, proponujemy aby każdy skupił się na swoich zadaniach. Sejm Dzieci i Młodzieży jest przełożony na wrzesień, a obrady jak zawsze odbędą się w Sali Plenarnej.https://t.co/BQolMG0BLs

— Andrzej Grzegrzółka (@AndrGrzegrzolka) 17 maja 2018
Więcej o:
sejm dzieci i młodzieży maria łuszczyn klaudia nadrzejczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE