Radomszczanki liderkami III ligi w tenisie, Oliwia Kowalska gwiazdą!

Z tygodnia na tydzień radomszczańscy tenisiści stołowi zaskakują nas coraz lepszymi wynikami. Po weekendowych rozgrywkach zawodniczki UMLKS Radomsko znalazły się na szczycie III Ligi Kobiet, a najmłodsza zawodniczka zwyciężyła w niedzielnym turnieju.

Podczas sobotnich rozgrywek w Moszczenicy zawodniczki UMLKS Radomsko pokonały rezerwy ULKS Moszczenica 9-1, a punkty dla Radomska zdobyły: Niemiec Ola i Molka Kinga po 3,5 oraz Barańska Ola i Pluta Dominika po 1. Dzięki temu zwycięstwu radomszczanki uzyskały prowadzenie w tabeli III Ligi Kobiet.

- Znając umiejętności zespołu z Moszczenicy dałem szansę najmłodszym naszym zawodniczkom,a te zagrały dobry mecz, wygrały pewnie i zdecydowanie z czego się ogromnie cieszę.Jesteśmy samodzielnym liderem i myślę że tak już pozostanie do końca rozgrywek - mówi trener Jacek Kawka.

Zdobycie pozycji lidera to nie jedyny sukces tenisistów. W niedzielę, również w Moszczenicy, rozegrano II Międzypowiatowy Turniej Klasyfikacyjny w kategoriach młodzieżowych. Gwiazdą zawodów okazała się najmłodsza radomszczanka występująca w UMLKS Radomsko - Oliwia Kowalska, która jest jeszcze żaczką, a zwyciężyła w kategoriach młodziczek oraz kadetek.

Dobrze poradzili sobie także pozostali zawodnicy: w kategorii kadetek do II Wojewódzkiego Turniejku Klasyfikacyjnego (rozgrywanego 1.12 w Skierniewicach) awansowała również Dominika Pluta, która zajęła III miejsce, a także Kinga Molka oraz Ola Barańska.

W kategorii juniorek III miejsce oraz awans do II WTK Juniorek (rozkrywki 18.11 w Łodzi) wywalczyła Kinga Molka, w tej samej kategorii to dalszych rozgrywek awansowały Patrycja Mazurek oraz Kinga Musiał.

- W kategorii juniorów wygrał Maciej Szymczyk ,a 3 miejsce i awans do II WTK uzyskał Mateusz Winkler.W kategorii młodzików awans  z listy ma też Hubert Kowalski ,a  II WTK odbędzie sie 04.11.2012r w Gorzkowicach.- informuje Jacek Kawka.

Gratulujemy wspaniałych wyników oraz zyczymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach!