Radomszczanka Julia Jaguścik mistrzynią Polski w biegu na 3 000 m

Radomszczanka Julia Jaguścik mistrzynią Polski w biegu na 3 000 m Fot. arch. pryw. Julia Jaguścik

Julia Jaguścik z Radomska, która na co dzień trenuje w Rudzkim Klubie Sportowym w Łodzi, wywalczyła tytuł halowej mistrzyni Polski w biegu na 3 000 metrów. Jej czas to 9:37.67. Zawody w kategorii U18 i U20 rozgrywane były w dniach 11-13 lutego w Rzeszowie.

Julia Jaguścik swój bieg podsumowuje krótko: ryzyko. A w zdobycie mistrzostwa uwierzyła dopiero, gdy obudziła się rano ze złotym medalem przy łóżku.

- Decyzję o wystartowaniu na dłuższym dystansie podjęliśmy z trenerem już dawno. Pomysł prowadzenia od początku pojawił się godzinę przed biegiem. Jednak w żadnym z tych momentów nie spodziewaliśmy się, że skończy się to w taki sposób – mówiła Julia po biegu.

- Po 6 latach trenowania mogę w końcu powiedzieć: zostałam Halową Mistrzynią Polski. Nie dowierzałam. Jest cudownie, a będzie jeszcze lepiej, bo już dziś rozpoczynam zgrupowanie w Szklarskiej Porębie i wyczekuję startów na stadionie – dodaje.

Dodajmy, że drugie miejsce w biegu zajęła Maja Peryt (czas 9:56.28), a tzrecie dotychczasowa liderka krajowych tabel Katarzyna Napiórkowska (9:57.84).

Więcej o:
julia jaguścik julia jaguscik radomsko mistrzyni z radomska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE