Radomszczańka Akademia Piłkarska zakończyła sezon piknikiem rodzinnym i II miejscem w turnieju

Młodzi zawodnicy Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej zakończyli ćwiczenia w sezonie 2012/2013. Ostatnimi wydarzeniami był piknik rodzinny oraz występ na turnieju Orlik Ujazd CUP.

Młodzi zawodnicy Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej zakończyli ćwiczenia w sezonie 2012/2013. Ostatnimi wydarzeniami był piknik rodzinny oraz występ na turnieju Orlik Ujazd CUP.

Piknik rodzinny odbył się w piątek 28 czerwca. Takie spotkanie przy grillu, muzyce i piłce nożnej odbyło się w RAP-ie już po raz czwarty, a obecni byli na nim trenerzy, piłkarze dorośli, młodzi zawodnicy RAP oraz ich rodzice.

- W tym roku pogoda spłatała małego psikusa i impreza musiała odbyć się na sali gimnastycznej. Jednak mimo "ciasnoty", atmosfera jaką stworzyły dzieci i rodzice była niesamowita - mówi Krzysztof Kowalski, trener RAP.

 

W czasie pikniku rodzice mieli okazję do rozegrania meczów ze swoimi dzieciakami. I jak się okazało - podopieczni RAP-u okazali się zdecydowanie lepsi od swoich rodziców. Dzieci z grupy Białej oraz Żółtej pokonali dorosłych 5:3. Zawodnicy z grupy Niebieskiej, którzy wygrywali już ogólnopolskie turnieje, pokonali natomiast rodziców aż 6:2.

 

- Najważniejszym punktem spotkania było pasowanie na piłkarzy do starszych grup treningowych oraz pożegnanie z Radomszczańską Akademią Piłkarską zawodników z Grupy Czerwonej z rocznika 2002. Duża część chłopców z rocznika 2002 była z Akademią od początku jej istnienia. Nie dziwi więc fakt, że niektórym zawodnikom, rodzicom i trenerom kręciła się łezka w oku. - dodaje Krzysztof Kowalski.

 

W sobotę 29 czerwca chłopcy z Grupy Żółtej wystąpili natomiast na turnieju Orlik Ujazd CUP. Młodzi radomszczanie pokonali AP Będków 5:4, Lechię Tomaszów Mazowiecki 6:2, Akademię Hajty 5:2 i Orlik Ujazd 6:2, a przegrali jedynie z Lechią I Tomaszów Mazowiecki 2:7. Ostatecznie zespół z Radomska zajął II miejsce. Najlepszym strzelcem drużyny został Kacper Janczak z 13 bramkami, a Bartłomiej Wysocki - najmłodszy zawodnik turnieju (rocznik 2007) ustrzelił 5 bramek. Trenerem zespołu jest Kamil Karwicki.

 

Nowy sezon w Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej rozpocznie się 5 sierpnia. Grupy, które będą trenować w RAP-ie, to:

  • rocznik 2003 - grupa czerwona
  • rocznik 2004/2005 - grupa niebieska (grupa A i grupa B - w zależności od umiejętności)
  • rocznik 2005/2006 - grupa zółta (grupa A i grupa B - w zależności od umiejętności)
  • rocznik 2008/2009 - grupa biała (oni zaczynają od listopada)
Więcej o:
rap radomsko sport piłka nożna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE