Radomszczanin zasłużony kulturze

Radomszczanin Karol Walaszczyk został odznaczony medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Karol Walaszczyk otrzymał medal za... ››

Radomszczanin Karol Walaszczyk został odznaczony medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

Karol Walaszczyk otrzymał medal za osiągnięcia artystyczne w dziedzinie fotografii. Uroczyste wręczenie odznaczenia odbyło się 16 października w Warszawie, podczas 15-lecia Fotoklubu RP Stowarzyszenia Twórców.

 

Medal "Zasłużony kulturze Gloria Artis" jest nadawany osobom lub instytucjom wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

 

Karol Walaszczyk fotografuje od 1960 r. Jest członkiem rzeczywistym Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, a także Członkiem Honorowym Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Jest autorem zdjęć w licznych katalogach, wydawnictwach promocyjnych i reklamowych, książkach, publikacjach albumowych i czasopismach W ostatnim czasie radomszczanie mogli podziwiać jego zdjęcia na dwóch wystawach - "Moje Radomsko" oraz "Karnawał w Kolonii".

 

Gratulujemy!

Więcej o:
fotografia karol walaszczyk medal odznaczenie nagroda
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE