Radomszczanin uprawiał konopie niemal w centrum miasta. Twierdzi, że „na własny użytek”

Radomszczanin uprawiał konopie niemal w centrum miasta. Twierdzi, że „na własny użytek” Fot. KPP Radomsko

5 września 2022 roku policjanci z Radomska zatrzymali 40-latka, który niemal w centrum miasta hodował konopie indyjskie. Osiem dorodnych 2–metrowych krzewów konopi, a w domu schowane 110 gramów suszu marihuany miały służyć zatrzymanemu na własny użytek. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ramach zwalczania przestępczości narkotykowej radomszczańscy kryminalni tym razem „pod lupę” wzięli adres przy jednej z głównych ulic miasta.

- Dzięki skoordynowanym działaniom mundurowych, 5 września 2022 roku doszło do zatrzymania 40-letniego radomszczanina. Mężczyzna na placu swojej posesji wyhodował 2-metrowe krzewy konopi indyjskich. Policjantom powiedział, że to na własny użytek. Po przeszukaniu mieszkania hodowcy, funkcjonariusze znaleźli jeszcze 110 gramów marihuany. Zaskoczony i zdenerwowany radomszczanin dopytywał kryminalnych, jakim prawem wycinają jego krzewy, skoro ich nie sadzili. Nie pomogły mu żadne tłumaczenia. Usłyszał prokuratorskie zarzuty hodowli i posiadania substancji zabronionych ustawą – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postanowieniem sądu podejrzany został oddany pod dozór policji.

Więcej o:
radomsko policja radomsko konopie hodowla zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE