Radomszczanin trafił do aresztu za posiadanie narkotyków i nielegalnego tytoniu

Radomszczanin trafił do aresztu za posiadanie narkotyków i nielegalnego tytoniu Fot. KPP Radomsko

Skoordynowane działania radomszczańskich policjantów pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny, który posiadał przy sobie 5 kg tytoniu bez akcyzy. Okazało się, że 51-latek w miejscu zamieszkania posiadał więcej kontrabandy oraz narkotyki.

Do zatrzymania 51-letniego radomszczanina doszło w centrum miasta. Mężczyzna miał przy sobie 5 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

- Po przeszukaniu miejsca zamieszkania okazało się, że posiadał on jeszcze większe ilości tytoniu bez akcyzy oraz przedmioty do wyrobu gotowych papierosów. Łącznie zabezpieczono 25 kg krajanki tytoniowej. Policjanci ujawnili również znaczną ilość różnego rodzaju środków odurzających. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć, w jaki sposób wszedł w ich posiadanie. Nie miało to znaczenia dla postawienia 51-latkowi prokuratorskich zarzutów posiadania i udzielania środków odurzających – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Więcej o:
radomsko policja radomsko nielegalny tytoń narkotyki zatrzymanie areszt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE