Radomszczanin Krzysztof Ciecióra wicewojewodą łódzkim

Radomszczanin Krzysztof Ciecióra wicewojewodą łódzkim

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki na wniosek Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau, powołał radomszczanina Krzysztofa Cieciórę na stanowisko II Wicewojewody Łódzkiego.

Krzysztof Ciecióra (ur. 1989r.) jest radomszczaninem, absolwentem studiów Master of Business Administration z EY Academy, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Historyczno–Pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego.

Był doradcą Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. W latach 2015-2016 sprawował funkcję pełnomocnika prezydenta miasta Opola ds. współpracy ze środowiskiem akademickim.

Pomiędzy 2016 a 2018 rokiem w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim pełnił funkcje: zastępcy dyrektora Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości, pełnomocnika wojewody ds. biznesu i przedsiębiorczości, jak również przewodniczył wojewódzkiemu zespołowi ds. cudzoziemców w wojewódzkie opolskim.

- Dzisiaj z rąk wojewody Zbigniewa Raua otrzymałem powołanie na urząd wicewojewody łódzkiego. Tym samym, zostałem najmłodszym wicewojewodą w Polsce i pierwszym z mojego rodzinnego Radomska po reformie. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i odpowiedzialność, zdecydowanie największe wyzwanie ze wszystkich jakie podejmowałem dotychczas. Dziękuję za zaufanie i obiecuję pracę na 100% - powiedział tuż po odebraniu nominacji Krzysztof Ciecióra.

Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau powierzył II Wicewojewodzie nadzór nas zadaniami Wojewody w zakresie spraw realizowanych przez Wydział Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa oraz wykonywanie w imieniu Wojewody zadań zwierzchnika w stosunku do Łódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Więcej o:
wicewojewoda krzysztof ciecióra
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE