Radomszczanie jadą na Bieg Rzeźnika

Radomszczanie jadą na Bieg Rzeźnika

Po wielu tygodniach ciężkich przygotowań spora grupa biegaczy z Rozbiegajmy Radomsko, wspierana przez przyjaciół i rodziny, wyrusza na bieszczadzkie szlaki, aby wziąć udział w VII Festiwalu Biegu Rzeźnika.

Zawodnicy startują w sobotę 29 maja w dwóch biegach - w Rzeźniczku (28 km, suma przewyższeń 1060 m) i Rzeźniku Sky (ok. 50 km, suma przewyższeń 2690 m).

Dla części biegaczy to będzie pierwszy bieg górski i pierwszy taki dystans, a dla niektórych - kolejna próba walki z samym sobą.

Z trasą Rzeźnika Sky zmierzą się: Grzegorz Auguścik, Andrzej Cudak, Paweł Cieślik, Artur Nowicki

Na trasie Rzeźniczka pobiegną: Anna Cudak, Ewa Barska-Olszewska, Aneta Kucharska, Janusz Kucharski, Monika Załęska-Kęsy, Katarzyna Przepióra-Kałka, Ewa Gonera, Malwina Cieślik, Marta Margoła, Katarzyna Domańska, Barbara Chrapek, Ewa Wasiluk oraz zaprzyjaźnieni z nami: Marcin Kałka, Beata Janik, Mariusz Kołodziejczyk, Piotr Jaros.

Dodatkowo w kolejny weekend z trasą Rzeźniczka zmierzy się Ewa Kuśmierczyk, a Piotr Kuśmierczyk pobiegnie w Biegu Rzeźnika na dystansie 83 km albo dłuższym.

- Spodziewamy się błota, spodziewamy się, że chwilami będzie ciężko… ale jesteśmy dobrej myśli i wiemy, że damy radę! Trzymajcie kciuki i życzcie nam powodzenia… i żeby nas wilki i niedźwiedzie nie zjadły, a deszcz nie zmoczył za mocno – mówią zawodnicy Rozbiegamy Radomsko.

Więcej o:
rozbiegajmy radomsko bieg radomsko bieganie radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE