Radomsko, Łódzkie -2.2o Sobota, 23 Lutego 2019

Radomsko w latach 1945-1989

Kultura i rozrywka
Tomasz Kolmasiak

Powojenne Radomsko 1945 – 1989. Opowieść o PRL to tytuł zmodernizowanej wystawy w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Wystawa opowiada o okresie Polski Ludowej, który wbrew pozorom nie był szary i nieznaczący dla historii miasta. Wystawę otwarto w piątek, 7 grudnia.

Muzeum Regionalne w Radomsku systematycznie modernizuje swoje ekspozycje w sali wystaw stałych. Tym razem przyszedł czas na wystawę o czasach Polski Ludowej – obejmuje ona okres od zakończenia działań wojennych w 1945 do roku przemian polityczno-gospodarczych w 1989 roku.

Wystawa wzbudziła zainteresowanie nie tylko starszych mieszkańców miasta, dla których był to okres młodości, ale także młodzieży, która z zaciekawieniem oglądała na starych fotografiach, jak zmieniło się Radomsko.

Wystawę zmodernizowano dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teraz muzeum przygotowuje się do modernizacji kolejnych wystaw. Na wiosnę przyszłego roku planowane jest udostępnienie gabinetu twórcy muzeum - Stanisława Sankowskiego.

komentarze