Radomsko w głosowaniu na stację ładowania Tesla Supercharger

Radomsko w głosowaniu na stację ładowania Tesla Supercharger Fot. nadesłane

Jest szansa na powstanie w Radomsku stacji ładowania pojazdów elektrycznych Tesla Supecharger.

Miasto znalazło się w ogólnoświatowym głosowaniu. Głos można oddać na tej na stronie.

Głosowania odbywają się kwartalnie. W poprzednim kwartale zwycięzcą był Muscat (stolica Omanu) i wyznaczono już datę powstania stacji na 2025 rok.

W naszym mieście istnieje już stacja ładowania Green Way (obok stacji Moya na terenie Portu Radomsko). Jest to jednak pojedyncze urządzenie, zdolne do ładowania dużą mocą tylko jednego pojazdu. Stacje Supercharger posiadają wiele stanowisk (najczęściej od 4 do 12).

- Na dziś nowe samochody elektryczne są dość drogie. Ale używane tanieją. Na rynku jest sporo używanych Tesli uprawnionych do bezpłatnego ładowania na stacjach supercharger. Czyli mając w mieście taką stację i kupując taki używany samochód, możemy jeździć totalnie za darmo. Dlatego warto się postarać, aby w Radomsko zajęło wysoką pozycję w głosowaniu – mówi nam pan Wojtek, ktory przysłał do nas informację. Zachęca jednocześnie do głosowania.

Do niedawna Supercharger'y były przeznaczone tylko dla pojazdów marki Tesla. Obecnie coraz więcej tych stacji jest udostępniana dla wszystkich pojazdów elektrycznych. 

Informacja dla osób, które nie lubią ujawniać swoich danych personalnych: w głosowaniu nie są weryfikowane dane osobowe. Można zatem oddać głos pozostając anonimowym (poprzez wpisanie dowolnego e-maila).

W poprzednim kwartale uczestniczył m.in. Gdańsk. Lokalne portale nagłośniły temat i dzięki temu Gdańsk zajął drugie miejsce na świecie.

Więcej o:
stacja ładowarka tesla
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE