Radomsko: ratownicy medyczni otrzymali od WOŚP przenośne aparaty USG

Radomsko: ratownicy medyczni otrzymali od WOŚP przenośne aparaty USG Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Dwa przenośne urządzenia USG trafiły do Specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Zespoły Ratownictwa Medycznego otrzymały za pośrednictwem firmy Phillips nowoczesne i bardzo przydatne urządzenia. Są nim przenośne aparaty USG z głowicami. Wszystko to dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Urządzenia dotarły już do placówki, a po przeprowadzeniu szkoleń z ich obsługi i wykonywaniu badania w protokole FAST, staną się integralną częścią wyposażania naszych ambulansów typu „S”.

- Wykorzystanie mobilnych aparatów ultrasonograficznych może znacząco ułatwić diagnostykę pozwalając na potwierdzenie lub wykluczenie z dużą dokładnością takich patologii jak: wolny płyn w jamie brzusznej, odma lub płyn w jamach opłucnych, tamponada osierdzia czy hipowolemia – czytamy w komunikacie radomszczańskiego szpitala.

Badanie USG umożliwi szybkie wykrycie odwracalnych przyczyn zatrzymania krążenia w tym odmy opłucnowej czy tamponady osierdzia. U pacjentów po urazie pomoże w stwierdzeniu czy nie doszło do krwawienia z narządów wewnętrznych.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko ratownicy medyczni sprzęt wośp przenośne usg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE