Radomsko: Punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy już działa

Radomsko: Punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy już działa Fot. Klaudia Gajda

W Hali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku rozpoczął działalność punkt recepcyjny dla ludności przybywającej z Ukrainy. Osoby chcące uzyskać pomoc proszone są o rejestrację i wypełnienie ankiety – czynności te ułatwią znalezienie lokalu oraz pomogą uzyskać status uchodźcy.

Punkt recepcyjny czynny będzie 24 godziny na dobę. Po rejestracji oraz wypełnieniu ankiety, w oczekiwaniu na transport do docelowych miejsc noclegowych, można skorzystać z dostępnych łóżek polowych oraz otrzymać posiłek.

Listę miejsc noclegowych prowadzi Starostwo Powiatowe w Radomsku – wszyscy mieszkańcy, którzy chcą udzielić schronienia uchodźcom w swoich lokalach proszeni są o kontakt ze Starostwem Powiatowym w Radomsku.

Zbiórka żywności:

Miasto Radomsko koordynuje również zbiórkę żywności i materiałów sanitarno-higienicznych, która prowadzona jest w strażnicy OSP Bogwidzowy przy ulicy Przemysłowej 15 w Radomsku w godzinach 9:00-17:00. 

Wszystkie osoby oraz organizacje prowadzące zbiórkę we własnym zakresie proszone są o przekazywanie darowizn pod wyżej wymieniony adres. Dary przekazane do strażnicy są sortowane, układane na paletach a następnie za pośrednictwem wojewody przekazywane są do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Urzędnicy apelują o zaprzestanie organizacji własnych transportów z pomocą dla uchodźców na granicę – dla ułatwienia organizacji pomocy oraz sprawnego jej udzielenia osobom potrzebującym. Proszą o wykorzystywanie oficjalnych kanałów dystrybucji.

Więcej o:
radomsko hala sportowa radomsko psp6 radomsko uchodźcy rejestracja uchodźców ukraina punkt recepcyjny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE